Et ve Süt Kurumu’na Yılmaz atandı

Et ve Süt Kurumu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na beklenen isim atandı.

Et ve Süt Kurumu’na Yılmaz atandı
banner200
banner217

Tarımdan Haber olarak 29 Ocak'ta 'Tarım Bakanlığı'nda atamalar netleşmeye başladı' haberimizde gündeme getirdiğimiz Mehmet Ünal Yılmaz'ın atama kararnamesi Resmi Gazete'de bugün yayımlandı.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanılığına Bakanlık Müşaviri Mehmet Ünal Yılmaz atandı. Yılmaz'ın atama kararnamesinin bu kadar gecikmesi dikkat çekti.

Mehmet Ünal Yılmaz Kimdir?

Siirt 17.04.1964 tarihinde doğdu.

BİTİRDİĞİ OKUL: Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F.Kamu Yönetimi 1987 Türkiye Orta Doğu ve Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Lisans Üstü Uzmanlık Programı 2000

1989-1997 tarihleri arasında Yem Sanayi ve Türk A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığında değişik kademelerde Memur, Şef, Uzman ve Personel Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, kuruluşun Özelleştirilmesi sonucu, 28.04.1997 – 08.01.2003 tarihleri arasında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığında Şef, Eğitim Uzmanı, daha sonra da Personel Dairesi Başkanlığı Bağlı ve İlgili Kuruluşlardan sorumlu Şube Müdürü olarak görev yapmıştır.

08.01.2003 tarihinde Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak naklen atanmış olup, 5286 sayılı Kanunla Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün kapatılması sebebiyle 16.03.2005 tarihinde Bakan müşaviri olarak atanmıştır.

30.11.2006 tarihinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten atandığı göreve 16.03.2009 tarihinden itibaren asaleten atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAKAN BEY
BAKAN BEY - 5 yıl Önce

KATILA KATILA GÜLDÜM BU BAKANLIK ADAM OLMAZ HER ZAMAN GELEN GİDENİ ARATIR, HAYIRLI OLSUN DEMEKKİ BİZİM GÖREMEDİĞİMİZ BİR CEVHER VAR BU BAKAN 2 SENE KALMAZ TAM BİR ACEMİCE ATAMA.

YANDINIZ ESK ÇALIŞANLARI
YANDINIZ ESK ÇALIŞANLARI - 5 yıl Önce

Et ve Süt Kurumu Çalışanları, iki şeye hazır olun : 1) Kürtçülük yaygın hale gelir. Güneydoğu kökenli atamalar hemen başlar. 2) Kendisi Köy Hizmetleri kökenli olduğundan dolayı eski mesai arkadaşlarına hepinizden daha fazla öncelik tanıyacaktır. Varsın her iki maddedeki arkadaşlar et ve sütten anlamasınlar, hiç önemli değildir onun için. Derdiniz büyük, inşaallah bir an önce kurumun içinden biri bunun yerine atanır ama çok zor gibi.

Büyük Hata
Büyük Hata - 5 yıl Önce

Et Balık Kurumu ne hale gelecek izleyip görelim

ŞİMDİ NE OLACAK?
ŞİMDİ NE OLACAK? - 5 yıl Önce

Öncelikle vatana milkete hayırlı olmasını temmenni ediyorum. Et konusu bu kadar gündemde iken ESK'nın 3 aydır basiretsiz yöneticilerce vekaleten yönetilmesini doğru bulmuyordum. Kurumu tanımayan, etle alakası olmayan bir genel müdür ne kadar başarılı olabilir onu da bekleyip göreceğiz. Zil takıp oynayan, makam sevdası ile el pençe duranlar er ya da geç hak ettikleri yere gelecektir(!) şüphesiz. Saygılar...

BU ADAM ÖVÜLECEK BİRİ DEĞİLDİR
BU ADAM ÖVÜLECEK BİRİ DEĞİLDİR - 5 yıl Önce

aşiretçi ünal yılmaz'ı öven arkadaşlar, acaba kendisinin et ve süt alanındaki donanımından da bahsedebilirler mi? yoksa site müthiş bir tıklanma oranı yakaladı diye bu övgüleriniz için görevlendirilmiş olmayasınız?

kötülük
kötülük - 5 yıl Önce

İnsanlar kötülük yaptıkça yükseliyorsa ne yapalım biz.Aynı kişiler dönüp dolanıyor.Yanlış mevzuat yorumundan beni mahvetti

YAZIK, ÇOK YAZIK
YAZIK, ÇOK YAZIK - 5 yıl Önce

eti bilmez, sütten anlamaz, hayvanı tanımaz, bitkiyi bilmez... buyrun burdan yakın. ama bu adamın siirt mv olan yasin aktay diye akrabası olduğundan tübitak'ın başına getirilse bile şaşırmam.

seçim bölgesinden selamlar
seçim bölgesinden selamlar - 5 yıl Önce

Urfalı Bursalı Artvinli atarsınız anlarımda Mehdinin adamlarına kadar düştük mu sayın bakanım. Melmekette adammı kalmadı.inşallah başarılı olur.


banner151

banner251