Et ve Süt Kurumu artık karar alabilecek!

Et ve Süt Kurumu'nda haftalardır devam eden yönetim krizi nihayet çözüldü. ESK'da atamalar yapılmadığı için Yönetim Kurulu toplanamıyordu. Yönetim Kurulu toplanamadığı için de kurum karar alamıyordu. Bu durum ise Bakanlığın et ve sütteki müdahalesine ciddi bir engel oluşturuyordu.

banner255
Et ve Süt Kurumu artık karar alabilecek!
banner200

ÖZEL HABER

ESK Genel Müdürü haftalardır atanmazken, bu durum kurumda büyük bir zafiyete neden oluyordu. Atamaların yapılmamasından dolayı 6 yönetim kurulu üyeliğinden 3'ü boş bulunan ESK'da çoğunluk sağlanamadığı için yönetim kurulu toplanamıyordu. Yönetim Kurulu toplanamadığı için de karar alınamıyordu.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ ESK YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI

ESK'nın Yönetim Kurulu üyeliğine bugün atama yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık Müşaviri ve Bakan Faruk Çelik'in özel kalem müdürü Rıfat Kayaoğlu, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. ESK'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü henüz atanmazken, yönetim kurulu üyeliğine atama yapılması dikkat çekti.

ESK YÖNETİM KURULU ARTIK TOPLANABİLECEK!

Bu atamayla birlikte günlerdir toplanıp karar alamayan ESK artık karar alabilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, arz fazlası sütün süt tozuna dönüştürülmesi konusundaki çalışmalara başlanıldığını ve Et ve Süt Kurumu'nun bu amaçla önümüzdeki hafta itibariyle biri İç Anadolu ve biri de Ege'de olmak üzere iki merkezde alım yapmak suretiyle üreticilerin taleplerini karşılayacağını söylemişti.

YÖNETİM KURULU ÜYE SAYISI 4'E ÇIKTI

Bugünkü atama yapılmamış olsaydı, Bakan Çelik'in bu açıklaması havada kalacaktı. Yani Et ve Süt Kurumu, Bakan Çelik'in açıklamasına rağmen İç Anadolu Bölgesi ve Ege'de süt alımı yapmak için üreticilerin taleplerini toplayamayacaktı. Üreticilerden talep toplasa bile süt firmaları ile anlaşmaları yapamayacaktı. Onun için bugünkü atama kararı, süt fiyatlarına karşı alınan müdahale kararında Bakanlığın elini bir hayli rahatlatmış oldu.

Bilindiği üzere Et ve Süt Kurumu'nun Yönetim Kurulu 6 kişiden oluşuyor. Yönetim Kurulu'nun karar alabilmesi için en az 4 kişi ile toplanması gerekiyor. Rıfat Kayaoğlu'nun atanmasıyla birlikte ESK yönetim kurulu üye sayısı 4'e çıkmış oldu.

GENEL MÜDÜRLÜĞE MEHMET ÜNAL YILMAZ'IN ATANMASI BEKLENİYOR

Kasım Piral'ın görevden alınmasıyla birlikte boşalan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'ne ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ünal Yılmaz'ın atanması bekleniyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

mehmet ünal yılmaz'ın genel müdür yapılması intihardır

- 5 yıl Önce

Mehmet Ünal birincisi aşiretçidir, güneydoğulu kadrolaşmayı daha gider gitmez yapar. İkincisi köy hizmetleri kökenli olduğu için oradan da birilerini derhal yanına alır. Tam bir besleme bürokrattır. Bakan bey önem verdiği kurumu bu adama teslim ederse kendi ayağına sıkmış olur..

- 5 yıl Önce

malesef mehdi eker gibi faruk çelikte aynı yoldan gidiyor sadece isim değişiyor

- 5 yıl Önce

münasip isim ünal yılmaz ise bugüne kadar neden genel müdür olamamış? o zamanlar nâmünasip mi imiş?

Ünal etten sütten ne anlar
Ünal etten sütten ne anlar - 5 yıl Önce

Sayın bakanım sizlere güvenimiz sonsuz. Eğer haberler doğruysa vay et balığın haline.

Adam gibi adam
Adam gibi adam - 5 yıl Önce

Rifat Kayaoğlu yıllardır tanıdığımız dürüst adil çalışkan Kastamonu'nun medarı iftaharı olup en iyi yerlere layıktır. Allah'ın izniyle vekil olarak da göreceğiz inşallah.

Adam gibi adam
Adam gibi adam - 5 yıl Önce

Rifat Kayaoğlu yıllardır tanıdığımız dürüst adil çalışkan Kastamonu'nun medarı iftaharı olup en iyi yerlere layıktır. Allah'ın izniyle vekil olarak da göreceğiz inşallah.

İsabet bir isim
İsabet bir isim - 5 yıl Önce

Genel Müdürlük için daha münasip bir isim mi varki maksatlı tezviratlarla bakanlığın nadir akıl ve vicdan sahibi bürokratını yıpratmaya çalışıyorsunuz.Ayak oyunlarıyla tezviratlarla makam devşirmeye çalışacağınıza tarımla ilgili kafa yorsanız

banner151

banner251