ESK piyasaya ithal et arz etmeye devam edecek!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Et ve Süt Kurumu'nun piyasaya uygun şartlarda et arz edeceğini söyledi.

ESK piyasaya ithal et arz etmeye devam edecek!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Et Süt Kurumu'nu ziyaret etti. Ziyarette, Bakan Çelik, Et Süt Kurumu Genel Müdür Ethem Kalın ve Kurum yöneticileri ile yaptığı görüşmede sektör ve Kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakan Çelik, Et ve Süt Kurumu'nun piyasaya uygun şartlarda et arz edeceğini ve piyasanın ihtiyaçları karşılanana kadar bu görevine devam edeceğini dile getirdi.

Et ve Süt Kurumunun piyasayı düzenleme görevini hakkıyla yerine getirdiğini belirten Çelik, Ramazan geliyor, yaz geliyor, turist geliyor, piknik geliyor diye yapılan spekülatif değerlendirmelerin devam etmesi üzerine et fiyatlarının arttırdığını, hayvan varlığında sıkıntı olmadığını ancak arada spekülatörlerin piyasa dengesini bozucu girişimlere Bakanlık olarak asla müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

Kaynak: Et Süt Kurumu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilinmeyenler
Bilinmeyenler - 3 yıl Önce

Sayin bakanim sizin et ve sut kurumunda dönen rant tan haberiniz varmi? Cok merak ediyoruz tüm cifciler
Hep spekilasyon spekilasyon diyorsunuz, bizce biraz da gozunuzun önünündekilere baksaniz,arastirsaniz sorunun ne oldugunu göreceksiniz bunu görmeniz icin müstesera gerek yok! Kesilecek hayvan var diyorsunuz ama bilmiyorsunuz onlar sadece kulak küpesi sayisi hayvan sayisi degil! Biraz daha vakit kaybederseniz durum okadar vahim olacakki
Bakan degil muhtar bile zor olursunuz...

Spekülatör
Spekülatör - 3 yıl Önce

Ya arkadaş her konuşmada spekülatör de spekülatör. Kimmiş bu spekülatör açıklayın da bilelim. Yoksa bir hayal kahramanımı, veya beceriksizliğin fatura edildiği bir ÖCÜ mü.? Celep'lik yapan ESK mu?? Ya da Sayın Bakanın beceriksiz ve liyakatsız (Akraba, hemşehri, okul arkadaşı vs) bürokratları mı?? Tarım Kredi'nin para gönderdiği ithalatçı firmalar mı? Domates lobisi mi? GDO lu ekmek mi? İthalattan indiragandi yapanlar mı? Spekülatörü açıklamazsanız bunun adı beceremiyoruz günah keçisine kabahati yüklüyoruzdur..

banner151

banner251