ESK’da 9 ay sonra yayınlanan kararname!

Geçtiğimiz Şubat ayında dönemin Tarım Bakanı Faruk Çelik tarafından görevden alınan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal Yılmaz'ın kararnamesi Resmi Gazete'de bugün yayımlandı. Yılmaz'ın görevden alınmasından dolayı ESK, 9 aydır vekaleten yönetiliyor.

banner255
ESK’da 9 ay sonra yayınlanan kararname!
banner200

13 BAKANLIĞA ATAMA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere Hazine Müsteşarlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nda da çok sayıda atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

MEHMET ÜNAL YILMAZ BAKANLIK MÜŞAVİRLİĞİNE ALINDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal Yılmaz, görevden alınarak Bakanlık Müşavirliğine atandı.

9 AY ÖNCE GÖREVDEN ALINMIŞTI

Ancak Yılmaz, 9 ay önce 24 Şubat'ta dönemin Bakanı Faruk Çelik tarafından görevden alınmıştı. Yılmaz'ın görevden alınmasından dolayı ESK, 9 aydır vekaleten yönetiliyordu. Yılmaz'ın görevden alınmasıyla ilgili kararnamenin 9 ay sonra yayınlanması dikkat çekti.

BEYAZGÜL YENİDEN ATANDI

Diğer yandan yine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan TİGEM'de Yönetim Kurulu üyeliğine Dr. Müslüm Beyazgül yeniden atandı.

GÖREV SÜRESİ DOLMUŞTU

2 Eylül 2016'da bu göreve atanan Beyazgül'ün görev süresi 22 Temmuz 2017'de dolmuştu. Beyazgül'ün görev süresi sona erdiği için kararnamesi yeniden yazıldı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gnmdr
Gnmdr - 4 yıl Önce

Sıra tkk da 4 sydır pasifize ama koltukta ..milletede algı yapıyor yerimdeyim die bwkliyoruz gitmesini

- 4 yıl Önce

Bazı burokartlar faruk celik gidişini kabul etmedi işleri saldilar resmen giden bakana yanindayiz mesajı veriyorlar bakan kim olursa olsun önemli olan millettir hizmettir Fakıbaba dürüst iyi niyetli kendi ekibini kurmasına izin verilmeli tigem tkk tmo acilen acilen değişmeli resmen gruplama olmuş

- 4 yıl Önce

Peki bu adamcık 9 Aydır g müdür maaşı mı alıyor. Bunun hesabını kim verecek

Bir an önce
Bir an önce - 4 yıl Önce

Darısı medyada yolsuzluk haberleri ile anılan bürokratlara. Onlarda değiştirilirse iyi gelişmeler başlar. Bakanla geldim bakanla giderim diyenlere de sıra geliyor.

ayhan
ayhan - 4 yıl Önce

SN BAKANIM TARIM KREDI NE İŞ DAHA DURUYOR

- 4 yıl Önce

darısı tmo müdürü İsmail kemaloğlu başına

- 4 yıl Önce

TTK acele edilmeli aksi halde durum çok vahim üst düzey tamamen değişmeli !!!

- 4 yıl Önce

Allah aşkına bu tmo nun halini gören Yokmu sayın cumhurbaşkanım siz bir el atın bu bürokratlara ülkenin tüm yollarını bunlar tıkıyor Kemaloğlu yeter git


banner151

banner251