Düveler için 7 bin kişiye kredi veriliyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 250 Bin Düve Projesi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Proje kapsamında getirilecek düvelerin Almanya'dan getirilmesi planlandığını belirten Poyraz, 30 binin üzerinde başvuru olduğunu ancak 7 bin kişinin Ziraat Bankası'ndan kredi kullanabildiğini ifade etti.

Düveler için 7 bin kişiye kredi veriliyor
banner200

Poyraz, proje safhalarının adım adım ilerleyeceğini belirterek, 30 binin üzerinde başvuru olduğunu ve bunların Ziraat Bankası tarafından da değerlendirildiğini söyledi. Ziraat Bankası'ndan gelen rakamlara göre 7 bin kişinin kredi kullanmaya müsait olduğunu söyleyen Poyraz, projenin gelecek yıl da devam edeceğini bildirdi.

YEM ALABİLİR

Ortaklara verilecek hayvan sayısına göre kredi rakamlarının belirleneceğini ve ödeme programlarının oluşturulacağını söyleyen Poyraz, "Bunların 100 bin liraya kadar kısmı 2 yıl geri ödemesiz, sıfır faizli. Toplamda 7 yıl vadeli olacak. 100 bin lirayı aşan kredilerde de indirimli kredi kullandırılacak. Çiftçimiz isterse kredinin yüzde 20'si kadarını yem almak kullanabilir" ifadelerini kullandı.

DÜVELER ALMANYA'DAN GETİRİLECEK

Poyraz, proje kapsamında getirilecek düveler için Almanya üzerinde yoğunlaştıklarını vurgulayarak, "Ziraat Bankasınca değerlendirmeler tamamlandı. Şu an hayvan alımı konusunda yurt dışında çalışmalara başladık. İşin mutfak kısmı neredeyse tamamlandı, şimdi eyleme geçiyoruz. Yurt dışından hayvanları geldikten sonra bir aylık karantina süresi var. Bu süreyi de ekleyip, tahminen eylül ayı içinde ortaklarımıza büyükbaş hayvanlarımızı teslim etmeye başlayacağız."

Projenin 3 yıllık olduğunu belirten Poyraz, bu kapsamda verilen düvelerin en az 2 yıllık süre sonunda hayvan varlığına etki edeceğini bildirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bizde bölgeye gidelim
Bizde bölgeye gidelim - 3 yıl Önce

Kredi verelim gübre satalım mazot satalım yem satalım herşeyi yapalım hafta sonu olmasın gecemiz olmasin ama bölge müdürlüğünde adamlar haftada iki gün işe gelsin. iki gün çalış 5 gün yat balıkesir bölge çok güzel nasıl geçeriz bölgeye

Bizde Bölgeye Gidelim
Bizde Bölgeye Gidelim - 3 yıl Önce

KooperAtifci kardeş sana yatmak yasak sen çalışacaksınki BALIKESİR bölgede yatanlar maaş, ikramiye ve teşvik alsınlar. Yatana değil yatırana bakacaksın. Bölgeye gitmenin yolu çok kolay liyakata gerek yok. Sırtını bir siyasi partiye yasla direk istediğin servisteste hemen göreve başlarsın.

size güvenip iş yapılmaz
size güvenip iş yapılmaz - 3 yıl Önce

adam sizi ifşa etmiş hayla haber siniz

https://www.tarimdanhaber.com/haber/ciftci/ciftciye-kanunsuz-faiz

Düve projesi
Düve projesi - 3 yıl Önce

Isimler belli oldumu şimdi bizi arayan kimse olması yada kimseye konu ile ilgili bilgi verildimi

Selo- Romen Hagi
Selo- Romen Hagi - 3 yıl Önce

Duveleri GS nin efsane oyuncu HAGİ nin menleketinde kurdugu sirketden SELO mu getirecek ??

Maaşla yetiyo mu müdür
Maaşla yetiyo mu müdür - 3 yıl Önce

Tkk da istiraklerde bilmem nelerinizde hangi marka makam araclarina biniyorsunuz
Genel müdürler yardimcilari istiraktekiler ne kadar maas aliyor.
Ne kadar yurt ici yurt disi harcirah alıyor kac kere yurt ici yurt disi seyahat yapiyor. Ya da bu seyahatleri nicin yapıyor amacindan cok gezmek icin mi, ne is uretiyor sunuz sinavsiz tanidiklari ise almak disinda.
Bunlarin cevabıni bize degil vicdaniniza verebilmek önemli olan.
Hepiniz haklisiniz birilerinin yegenleri kızları ogullari arkadasi oldugu icin altina araba hesabina yüklü maas verilenler de hakli.
Haksiz olan batmakta olan ciftci, atanamayan issizler.
Degil mi. 6 ayda bir bi arkadasi gn md yard. Yaparak kurumu istikrara ulastirmak zaten hedefiniz

sahte reçete
sahte reçete - 3 yıl Önce

İthal olunca nerden geldiğinin ne önemi var. Bu övünülecek bir açıklama mı ki kulüp başkanı, futbolcu transferi yapmış gibi reklam yapıyorsun. Duyan da ürettiğinizi dağıtıyorsunuz sanacak...

YEM DE Össen işler eyi del
YEM DE Össen işler eyi del - 3 yıl Önce

Hemsehrim valla olmadı yem zarar ediyir diiler dogru mu? Sen dogru adamsın eyi getmise de benim işim çıkmıştır birakam ben bura de birak get.yoksa pavkirma zaman kalmiya alacaklar görevden gurban seni.hele merak etmişem gurban zarar kac milyondur?


banner251