Cibuti heyeti TİGEM’in işletmesini ziyaret etti

Cibuti Tarım, Su, Balıkçılık, Hayvancılık, Deniz Kaynakları Bakanı Mohamed Ahmed Awaleh, Genel Yönetim Müdürü Ali Mahamoud Del Wais ile Bayındırlık İşleri Müdürü Aouled Djama Ahmed ve beraberindeki heyet TİGEM’in Polatlı İşletmesini ziyaret etti.

Cibuti heyeti TİGEM’in işletmesini ziyaret etti
banner200

İki ülke ilişkilerini geliştirmek ve devam ettirmek adına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin konuğu olarak Türkiye’de bulunan heyet, tarımda öncü ve önder kuruluş olan TİGEM’in önemli işletmelerinden birisi Polatlı İşletmesinde, modernize edilen damızlık sığır ve koyun tesislerinin yanı sıra center pivot sulama sistemleri, tohum hazırlama tesisleri ve otomatik paketleme sistemini gezerek teknik bilgi aldı.

TİGEM işletmelerindeki bitkisel ve damızlık üretim faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan konuk heyet, tarımda yapılabilecek yatırımları ve teknolojik uygulamaları yerinde görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek işletmeden ayrıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reis diye diye
Reis diye diye - 7 ay Önce

Usandık yahu, Tkk daki saçma sapan işleri, yüzlerce bin lira aylıklar, yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını reisin bilmediği, bilse iflahlarını keseceği yorumlarını okumaktan. Deyin bilsin, sesiniz yetmiyorsa da susun oturun o zaman.

banner151

banner251