Atatürk Orman Çiftliği dolandırıldı iddiası!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Orman Çiftliğini dolandırdığını iddia etti.

Atatürk Orman Çiftliği dolandırıldı iddiası!
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Orman Çiftliği'ne yaklaşık 50 milyon TL olan borcunu ödemediğini belirterek, “Bu yapılan ayıptan öte yüzsüzlüktür. Atatürk Orman Çiftliği her fırsatta yağmalanıp, talan ediliyordu. Şimdi bu yetmezmiş gibi bir de parası gasp ediliyor." dedi.

AKP iktidarıyla birlikte yağmanın ve talanın her gün artarak büyüdüğünü, artık kamunun parasının gasp edildiğini belirten Pekşen, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Atatürk Orman Çiftliği'ne olan yaklaşık 50 milyon TL borcunu ödemeyerek, gasp etmiştir. Artık bu kadarı da fazla. Ankara Büyükşehir belediyesi bu parayı derhal ödemeli ve bu ayıbı derhal temizlemelidir. Ankara Orman Çiftliği'nin tarım faaliyetlerinden elde ettiği gelirlerinin gasp etmek hangi vicdana sığar." dedi.

Pekşen, Atatürk Orman Çiftliği'nin arazilerinin her fırsatta yağmalandığını, yandaşlara peşkeş çekildiğini ileri sürerek şöyle devam etti: “Arazilerin yağmalanmasından sonra sıra paranın gasp edilmesine geldi. Atatürk Orman Çiftliği'nin parasını gasp etmek, gözlerinin artık ne kadar döndüğünü göstermektedir. Devletin bütün kurumları yağmalandı yetmedi sıra Atatürk Orman Çiftliği'nin alacağını gasp etmeye geldi. Borç yapılandırması ile savsaklanmakta ve borç ödenmemektedir. Bu kadarı da fazladır. Buradan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı ve Hükümete sesleniyorum, Atatürk Orman Çiftliği'nin parasını hiç edenlere daha ne kadar sessiz kalacaksınız?"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251