9 bin ormancının kadro talebi!

Hak-İş'e bağlı Öz Orman-İş Sendikası'nın 3. Olağan Genel Kurulu, Ankara'da yapıldı. Genel Başkan Settar Aslan, yeniden bu göreve seçildi.

9 bin ormancının kadro talebi!
banner200

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve TİGEM işletmelerinde çalışan yaklaşık 30 bin işçinin üye olduğu Öz Orman-İş'in 3. Olağan Genel Kurulu, 14-15 Mayıs 2015 tarihinde Ankara'da gerçekleşti.

Genel Kurulun açılışında konuşan Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, sendikacılığı ücret pazarlığı ile sınırlı görmediklerini anlatarak, başta Ferdi Kaza Sigortası olmak üzere, üye işçilere birçok sosyal ve kültürel hizmet sunduklarını söyledi. Siyasî ve ekonomik istikrar sayesinde, çalışan kesimin birçok sorunu çözülmesine rağmen; başta işsizlik, iş kazaları, sendikasızlık, kayıtdışılık, taşeronlaşma, yüksek gelir vergileri, kamuda geçici işçilerin yılın yarısında çalıştırılması gibi önemli sorunların çözüm beklediğini belirten Settar Aslan, 7 Haziran'dan sonra kurulacak hükümetin, bu sorunların çözümü için hızlı adımlar atması gerektiğini bildirdi. Settar Aslan, Orman Genel Müdürlüğü'nde çalışan ve yılın yarısında istihdam edilen 9 bini aşkın işçinin kadroya alınmasını ve tüm yıl boyunca istihdam edilmesini istedi.

Genel Kurula; Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Cezayir, Eritre, Fas, İran, İtalya, Kosova, Rusya, Sudan ve Uganda'dan çok sayıda sendikacı da katıldı.

Genel Kurulda yapılan seçimlerde Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanlığına Settar Aslan, Genel Sekreterliğe Bayram Ayaz, Genel Mali Sekreterliğe Ali Bilgin, Genel Teşkilat Sekreterliğine Zeki Sungur Kızılkaya ve Genel Eğitim Sekreterliğine Mehmet Çelik seçildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251