1.1 milyar liralık desteğin tanıtımı yapılacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK), IPARD II'nin 3'nücü çağrı ilanı kapsamında kullandıracağı 252 Milyon Avroluk (1,1, Milyar TL) bölümün tanıtımı yapılacak. Şanlıurfa'da yapılacak tanıtıma Bakan Fakıbaba da katılacak.

banner255
1.1 milyar liralık desteğin tanıtımı yapılacak
banner200

Konuyla ilgili olarak TKDK'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA'nın katılımıyla gerçekleştirilecek “IPARD-II 3. Çağrı İlanı Tanıtım Programı" 27 Ocak 2018 tarihinde saat 11.00'de Şanlıurfa'da yapılacaktır.

'KIRSAL KALKINMA BULUŞMALARI' kapsamında yapılacak programda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı IPARDII'nin 3. Çağrı İlanı kapsamında kullandırılacak 252 Milyon Avroluk (1,1, Milyar TL) bölümünün tanıtımı yapılacaktır.

TKDK'nın 2011 yılından bugüne sağladığı IPARD hibelerini başarı hikâyelerine dönüştüren ve 42 ilimizden gelen kadın yatırımcılarımız da programda yer alacaktır.

Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesinde gerçekleştirilecek programda, IPARD hibeleriyle desteklenen yatırımlardan gelen ürünler Müze önünde açılacak stantlarda sergilenecek ve Şanlıurfa halkı ile buluşturulacaktır.

Ayrıca, TKDK'nın “Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı" Merkez ve 42 İl Koordinatörünün katılımıyla 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Şanlıurfa'da yapılacak olup, toplantıda Bakan FAKIBABA tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalar ve hedefler hakkında bilgi alınacaktır."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251