banner73

Tarımsal Kuruluşlar

TİGEM’e ‘Kıyak’ atama!
TİGEM’e ‘Kıyak’ atama!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) kaymakam, beden öğretmeni ve sosyologdan sonra şimdi de uzun yıllar milletvekili danışmanlığı yapan ve milletvekili danışmanlığı dışında hiçbir tecrübesi bulunmayan bir isim üst düzey yönetici olarak atandı. Yapılan atama kurumda liyakat tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

Traktör satışları yarı yarıya düştü!
Traktör satışları yarı yarıya düştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ikinci 100 günlük eylem planı tanıtım toplantısında gündeme getirdiği; 'Çiftçiye traktör yetiştiremiyoruz' sözleri, gözleri traktör satışlarına çevirdi. Ancak TARMAKBİR'in Türkiye Tarım Makinaları Sektörü Kasım ayı traktör raporundaki verilerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği bilgiler bir biriyle örtüşmüyor.

TİGEM tarihinde bir ilk
TİGEM tarihinde bir ilk

TİGEM tarihinde bir ilk. TİGEM personelinin tecrübelerinden yararlanabilmek için 'Fikrini Söyle' projesi başlatıldı. 'Fikrini Söyle' projesiyle üretimin içinde yer alan TİGEM personelinin faaliyetlerin daha verimli hale gelmesinde iş akışının iyileştirilmesinde katkı sağlayacak fikir ve projelerini önermeleri hedefleniyor.

Hasat döneminde ithalat yok
Hasat döneminde ithalat yok

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, TMO'nun yeni dönemde ürün piyasalarında daha etkin olacağını söyledi. Önemli değerlendirmelerde bulanan Güldal, ürünlerin hasat döneminde ithalat yapmama kararı aldıklarını ifade etti.

Sudan’da üretim yapılacak
Sudan’da üretim yapılacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden (TİGEM) Sudan atağı. TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Türkiye'de üretilemeyen ürünlerin Sudan'da üretileceğini söyledi.

TMO Genel Müdür’ünden önemli açıklama!
TMO Genel Müdür’ünden önemli açıklama!

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, çiftçiyi ve tarımsal üretimi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bundan böyle hasat döneminde kesinlikle ithalat yapmama kararı aldıklarını bildiren Güldal,ürün fiyatlarının da alım döneminden en az 15-20 gün önce açıklanacağını duyurdu.

Gübrede bürokrasiden kaynaklanan maliyet artışına çözüm bulunmalı!
Gübrede bürokrasiden kaynaklanan maliyet artışına çözüm bulunmalı!

Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (GUİD) Genel Sekreteri Sebahattin Emül, gübrede bürokrasiden ve prosedürlerden kaynaklanan maliyet artışların önüne geçilebilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ile gübre sektörünün bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.