Yok artık! Soğan ve patates ithalatına müsaade edilecek!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, soğan ve patatesin ithalatına müsaade edeceklerini söyledi. Hükümetin tarım ve hayvancılıkta fiyat oynaklıklarına karşı hemen ithalatı gündemine alması dikkat çekiyor. Kırmızı ette ithalat fiyatlara çözüm olmadığı halde patates ve soğanda da ithalatın önünü açılacak olması düşündürücü bulundu.

Yok artık! Soğan ve patates ithalatına müsaade edilecek!
banner200

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, soğan ve patatesin ithalatına müsaade edeceklerini söyledi. NTV'de konuşan Zeybekci, soğan ve patates fiyatları hakkında, “Soğan-patates fiyatlarıyla ilgili aşırı oynaklık görüyoruz. Konuyla ilgili müdahalemiz başladı. Tarım Bakanlığı olarak bakıyoruz. Bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceğiz. Soğan ve patatesin Türkiye'ye gireceği miktar ve ülke belli. Soğan ve patates fiyatında spekülasyona izin vermeyiz" dedi.

Hükümetin tarım ve hayvancılıkta fiyat oynaklıklarına karşı hemen ithalatı gündemine alması dikkat çekiyor. Kırmızı ette ithalat fiyatlara çözüm olmadığı halde patates ve soğanda da ithalatın önünü açılacak olması düşündürücü bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan bakanım
Aslan bakanım - 3 yıl Önce

Aslan ekonomi bakanı sanırım daha doymadiniz parayı Allah doyursun size ithalat ithalat oyunlar dolablar dönmeye devam ediyor,daha bir kaç güne kadar üreticinin elinde resmen çürümeye terk edilmiş halde olan soğan ve patates şimdide ne olduysa pazarda bir anda altından pahalı oldu sebep ne peki suç kimin üreticinin mi veya tüketicininmi evet bizler suçluyuz yani üreticiler ürettiğimiz için suçluyuz ve ceza ithalat hayırlı olsun

Yöneticiler
Yöneticiler - 3 yıl Önce

Son 5 yıldır bakanlıkta yapılan atamalar tamamen siyasi olduğundan liyakat neredeyse hiç yok çiftçi kaderi ile başbaşa bürokratlar ise siyasileri yalamaktan sahaya hiç çıkmıyorlar. Sonuç uretim planlaması yoksa üretimde yok .

Bitirdiniz
Bitirdiniz - 3 yıl Önce

Siz destekleme ve depo ihtiyacını vermediniz tarim bakani saten allaha emanet üretim azaldı tek bunların değil yerli olan tüm sebze tahıl hububatlar sayenizde cifcililkk hayvancılık bitti italle çözüm buluyorsunuz destek yok

banner151

banner251