" />

"Şeker Vatandır Vatan Satılmaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şeker fabrikalarının satılmasını eleştirmek için Çorum'da "Şeker vatandır, vatan satılmaz" sloganıyla miting düzenledi.

banner200

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında satır başları; "Hayatında şeker fabrikası kurmayan şimdi şeker fabrikası satacağım diyor. Türkiye şeker pancarı üretiminde dünya beşincisi bunu hazmedemiyorlar. Şekerde çalışan işçi kardeşlerim buna izin verecek miyiz? Şeker vatandır. Satılmaz. Şeker fabrikaları kapatılırsa dışa bağımlı hale geleceğiz.

Saray'da şeker yok. Şeker kilo aldırıyormuş. Yerine bal kullanıyorlar. Millet bir liraya muhtaç, gözünüze dizinize dursun. 'Şeker fabrikalarının satışını durdurdum' de. Vallahi billahi gelip tebrik edeceğim. Şeker fabrikalarının satışını durdurdum de, seni tebrik edeceğim. "Türkiye gücünü yabancı tekellere versin" diyenlerin yanında değilim.

Zarar Etmiyorlar Zarar Ettiriliyorlar

"Sadece şekere değil, Türkiye'ye sahip çıkıyoruz. Bu miting bir parti mitingi değildir. Bir cumhuriyet, vatan, şeker, tarım, işçi mitingidir. Bu mitingin özü alınteri mitingidir. Yem sanayisini sattılar. Yemin yüzde 50'sini ithal ediyoruz. Saman ithal edeceğimiz hiç aklınıza gelir miydi? Fabrikaları zarar ettiği için satıyoruz diyorlar sizi kandırıyorlar. Zarar etmiyorlar, zarar ettiriliyorlar. Şeker ihraç eden bir ülkeyken şeker ithal eden ülke haline geldik. Size bu fabrikaları sattırmayacağız. Bizim bir tarım bakanımız Fransa'da Fransız tarımına yaptığı katkılardan dolayı madalya aldı. Her şey dışarıdan geliyor. Yakında portakal da dışarıdan gelirse şaşırmayın.

Size TRT Haber'de bir haber okuyayım; "Türkiye Sudan'da tarım arazisi kiraladı" Türkiye'de toprak kalmadı işçi kalmadı Sudan'da üretilecek. Ne demek orada üreteceksin buraya ucuza gelecek. Devlet kendi çiftçisiyle rekabet eder mi?"

Hükümet "Nişasta bazlı şekeri üreteceğim size satacağım" diyor. Bazı ülkelerde bu şekerin gıdada kullanılması yasak. Benim ülkemin ürünü şeker pancarı herkes gitsin şeker pancarı olan ürünü alsın yabancının ürününü almayalım. Şeker pancarının üretimi kasıtlı olarak engelleniyor ve kota getiriliyor."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doru söyleyeni 9koyen kovarlar
Doru söyleyeni 9koyen kovarlar - 3 yıl Önce

Seni hiç sevmezdim ama ne desen doğru çıkıyor.biz para kazanacaz diye güneşin alnında ter dökerken.kimilerinin oğlu adalar gemiciklerden paraları götürüp gününü gün eder.üstelik ekmek kapımız şeker fabrikalarında satiyon elimi kesseler akp ye oy yok

ŞEKER FABRİKALARI SATIŞI
ŞEKER FABRİKALARI SATIŞI - 3 yıl Önce

GERÇEKLER ER GEÇ GÜN YÜZÜNE ÇIKAR..
KIRŞEHİR ŞEKER FABRİKASINI DEĞERİ ORTADA..
DEĞERİNDEN FAZLAYA SATILDI DİYEN VARSA GELSİN BİZİ İKNA ETTSİN..
İŞÇİLER AÇISINDAN DA 4B Yİ ÖDÜL OLARAK GÖSTERİYORLAR ..BİR ÇOK HAK KAYBINI KİMSE SÖYLEMİYOR
KIRŞEHİR DE ŞEKER FABRİKASI TEK DEVLET FABRİKASI İDİ BUNU DA SATTINIZ HERKES RAHATLASIN..
HERKESİN BİR HESABI VAR ÖNEMLİ OLAN ALLAHIN HESABI O HERŞEYİN ÜSTÜNDE DİR...

banner151

banner251