" />

Gıdayı tahmin edemedik!

Ekonomi Bakanı Zeybekci, katıldığı bir televizyon programında, enflasyona dair değerlendirmelerde bulunarak, "Gıda fiyatlarının enflasyonu bu kadar etkileyebileceğini tahmin edemedik" dedi.Gıdayı tahmin edemedik!
banner200

Zeybekci, katıldığı bir televizyon programında, enflasyona dair değerlendirmelerde bulundu. Gıda fiyatlarının enflasyonu bu kadar etkileyebileceğini tahmin edemediklerini dile getiren Zeybekci, şunları kaydetti:

“Gıda fiyatlarının enflasyonu bu kadar etkileyeceğini tahmin edemedik. Gıda fiyatları konusunun Gıda Komitesi'nde irdelenmesi gerekiyor Enflasyonda yüzde 5.5 olan yıl sonu tahminlerimiz halen ulaşılabilir. Enflasyon ile mücadeleye hız kesmeden devam edeceğiz. TCMB'nin yeni yıl sonu enflasyon tahminini aceleci bir açıklama olarak görüyorum, Nisan rakamlarına rağmen enflasyon gelişmelerinin olumlu olacağını düşünüyorum. Enflasyonu yükselten nedenler Mayıs ayından itibaren bir bir ortadan kalacak. Fiyatlar üzerinde seçim nedeniyle oluşan köpük seçim sonuçlarına dair beklentilerin netleşmesiyle gelecek haftadan itibaren kaybolmaya başlayacaktır. diye devam etti.

YORUM EKLE
banner151

banner251