En iyi teklifi Namet Gıda verdi

Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) tartışmalı 3 bin 200 tonluk et ithalatı ihalesi bugün yapıldı. Biri yabancı 6 firmanın katıldığı ihalede en avantajlı teklifin Namet Gıda San. AŞ tarafından verildiği öğrenildi.

banner255
En iyi teklifi Namet Gıda verdi
banner200

ÖZEL HABER

Avrupa Birliği ülkelerinden yapılacak 3 bin 200 ton dondurulmuş karkas sığır eti ihalesi bugün ESK Genel Müdürlüğü'nde yapıldı. Pazarlık usulüyle yapılan ihalenin ilk turuna Namet Gıda San. AŞ, Miset Et Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti, Göktaşlar Ltd. Şti, Dituria Sro / Keskin Gıda, Tarım ve Hayv. Taah. İşl. San ve Tic. Ltd. Şti. (İş Ortaklığı) , Sultan Et ve Gıda Üretim Tic. ve Oaz. Ltd. Şti, Ayvetsan Hayvancılık Gıda, Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti.olmak üzere 6 firma katıldı.

İkinci tura belge yetersizliği nedeniyle Miset katılmazken, bu turda en iyi teklifin Namet'ten geldiği öğrenildi. Namet Gıda, 11 milyon 856 bin euro teklif vermişti. İhaleyi Namet Gıda'nın kazanması bekleniyor. İhale sonucunu Kamu İhale Kurumu'ndan duyurulacak. İhale sonuçları beklenildiği üzere sonuçlanırsa Türkiye, Avrupa Birliği ülkelerinden ithal edilecek etin kilosunu 3.705 euro'dan alacak.

YORUM EKLE
banner151

banner251