Çiftçinin zararı karşılanacak

AK Parti Manisa Milletvekili ve milletvekili adayı Recai Berber, Manisa'da meydana gelen zirai don olayının ardından çiftçilerin zararlarının karşılanacağını söyledi.

Çiftçinin zararı karşılanacak
banner200

T.B.M.M. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı-Manisa Milletvekili ve ilk sıra milletvekili adayı Recai Berber ise, "Manisa'nın Selendi, Saruhanlı, Gölmarmara, Alaşehir ve diğer ilçelerimizdeki zirai bahçelerde don nedeniyle yaşanan zararları karşılanacaktır. Selendi'de kısmen olan zararlar önümüzdeki günlerde görüşülüp zararları karşılanacaktır” dedi.

Öte yandan Isparta Valisi Vahdettin Özkan Gelendost, Yalvaç, Senirkent ve Uluborlu ilçelerinde zirai don olayından etkilenen meyve bahçelerinde incelemelerde bulundu. Vali Özkan meydana gelen don olayı nedeniyle meydana gelen zararın net olarak tespit edildikten sonra nelerin yapılabileceğini çiftçi ile birlikte karar vereceklerini belirtti ve zararın ilgili bakanlıklara anında bildirildiğini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
inşallah
inşallah - 6 yıl Önce

biraz para yardımı yaparlar kıredi ertelemesiylen bu işler olmaz hükümet bol keseden atıya ama görecez bakalım

yapılması lazım
yapılması lazım - 6 yıl Önce

kredi ertelemesiyle olmaz evet doğru. sigorta yapılmış ve zarar görmüş gibi desteklerde bulunmak lazım. aksi taktirde çiftçinin geleceği parlak değil. don olan bitkilerin en az4 senede kendini toplar bu süre zarfında ne olacak peki

banner151

banner251