Bakan Pakdemirli açıkladı hangi ürünlerde indirim yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sıvı ve toz gübrelerde yaklaşık 35 eşit üründe yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı.

Bakan Pakdemirli açıkladı hangi ürünlerde indirim yapılacak?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekün Mücadele programında yaptığı değerlendirmede gübre ve yem başta olmak üzere hangi ürünlerde yüzde 10 indirim yapılacağını açıkladı. Pakdemirli, şunları kaydetti:

ÇAYKUR ZAM YAPMAYACAK

Yaptıklarımızın üzerine neler yapabiliriz dedik. Serbest piyasa ekonomisi tabii ki işleyecek. Gıda arz güvenliğini de mutlaka sağlayacağız. Örneğin kıyma 29, kuşbaşı 31 TL'den satılıyor. Ucuz fiyattan alınıyordu, alınmaya devam edecek. Ucuz et projesi devam edecek. Çaykur bundan sonra da zam yapmayacak. Zincir marketlerde 50 üründe 2 ay yüzde 10 indirim yapacak.

ET VE SÜT KURUMU YÜZDE 10 İNDİRİM YAPACAK

Et ve Süt Kurumu 10 üründe yüzde 10 indirim yaptı. Atatürk Orman Çiftliği 14 üründe yüzde 10 indirim yaptı. Gübrede yüzde 15 indirim yapıldı. Bugünden başlamak üzere sıvı ve toz gübrelerde 35 çeşit üründe Gübretaş yüzde 10 indirim yapacak.

Tarım Kredi, karma hayvan yemlerinde ortaklarına yüzde 10 indirim uygulayacak. Yem sanayicileri Birliği de aynı yönde karar aldı.

Tarım Kredi Şirketi Bereket Sigorta Tarım Kredi ortaklarının tüm sigortalarında yüzde 10 indirim uygulayacak.

50 ÜRÜNDE İKİ AY BOYUNCA YÜZDE 10 İNDİRİM

Toprak Mahsulleri Ofisi pirinci yüzde 20-40 indirimle arasında satmaya devam edecek. Carrefour, BİM, Şok, Migros ve Metro 50 üründe iki ay süreyle yüzde 10 indirim yaptığını açıkladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enflasyon la mücadele eylemi
Enflasyon la mücadele eylemi - 3 yıl Önce

Bu enflasyon ile mücadele eylemi bizim ülkemizin milli üreticisi adına su demek oluyor sevgili üretici kardeşlerim devlet biz ithalata devam edeceğiz Türk üreticileri bu saatten sonra bizden bir şey beklemeyin demek oluyor bakanlarımızın açıkladığına göre,bu bir bu ülkenin üreticisi ile dalga geçmektir aldatmaca neymiş efendim gübrede yemde indirim olacakmış ve sayın bakanım teşekkür ediyorum diyor sayın bakanım zaten yem fiyatları çuvalı 100 TL yi geçti gübre fiyatları 150 TL yi buldu sizin sanıyorum haberiniz yok, bilmiyorum ne yapılmak isteniyor ama bu durum şunu gösteriyor özellikle küçük aile isletmerini bitirmek isteniyor ve öylede oldu zaten ülkemizin hayrına olur inşallah bizim bitirilmemiz

Sadce reklam degil mi sizce
Sadce reklam degil mi sizce - 3 yıl Önce

Her sey iki katina cikmis. Siz 3 bes urunde ufaktan indirim yapiyor gorunuyorsunuz. Eskiden avmlerde yüzde 50 arti yuzde 50 indirim yapanlarin isine benziyor.
Once gelir dagiliminda adalet saglayin.
Tarim kredi ve istiraklerinde ucuk maas harcirah yurtdışı parasi alan elemanlarin maasini normal seviyeye cekin.
Bir sekretere 13 milyar bir danismana yilda 190 milyar para vermeyin.
Audi a6 ya binmesin tkk daki zat.
Ya da istirakleri audi a8 long kiralamasin.
Kendi adamlarinizi degil liyakat sahibi kisileri gebe birakmadan gorevlendirin.
Amaa tabi ne gerek var. İki reklam yapin millet aglasin siz de küp doldurun doldurtun

- 3 yıl Önce

Olan üretene oldu beyler sucu toprak ekip colugunu çocuğunu alın teriyle geçindirmek için çırpınan ciftciye oldu

banner251