Zordaki çiftçiyi böyle mi kurtaracaksınız? Bu nasıl borç yapılandırması?

Tarım Kredi Kooperatifinde mağdur olan çiftçilere yönelik getirilen borç yapılandırmasının çiftçiye hiç bir faydası olmadığı gibi borçlarının daha da katlandığı ortaya çıktı. Yapılandırmayla borcu 2 bin lira düşen çiftçiden 13 bin lira avukatlık ücreti alınacak.

Denizli’de Tarım Kredi Kooperatiflerinden 2 yıl önce kullandığı kredilerin nasıl yapılandırıldığını belgeleriyle anlatan mağdur çiftçi, 2 yıl önce kullandığı 100 bin lira kredinin 233 bin liraya çıktığını, yine ayrı bir dosyadan kullandığı 10 bin liralık kredi borcunun da 19 bin liraya çıktığını belirtti. 233 bin liraya çıkan borcun yapılandırma sonrasında 203 bin liraya düştüğünü ancak bu borca 39 bin lira avukatlık masrafının eklendiğini dile getiren mağdur çiftçi, "Yani borcum 29 bin 500 lira düşmüş, 38 bin 900 lira da bindirim yapmışlar" dedi.

ÇİFTÇİ 17 BİN LİRALIK BORCUNA KARŞILIK 13 BİN LİRA DA AVUKATLIK ÜCRETİ ÖDEYECEK!

Yine diğer yandan 19 bin liralık borcunun da yapılandırma sonrası 17 bin liraya düşürüldüğünü ancak bu dosyaya da yine 13 bin lira avukatlık ücreti eklendiğini belirten mağdur çiftçi, "Ben önce yanlışk var zannetmiştim ama öyle değilmiş" dedi. 17 bin liralık borca karşılık 13 bin lira avukatlık ücreti alınacağını vurgulayan mağdur çiftçi, “Allah aşkına siz de hiç vicdan yok mu? 19 bin liralık borcum yapılandırma ile 17 bin liraya düşürülüyor ama benden 13 bin lira da avukatlık ücreti isteniyor! Bu nasıl bir yapılandırma?” diyerek tepki gösterdi. 

MAĞDUR ÇİFTÇİ CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen mağdur çiftçi, “Lütfen bu Tarım Kredi Kooperatiflerine bir el atın” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 18:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Basri Baba
Basri Baba - 4 ay Önce

Sende vicdan olsa 2019 yılı vadeli borcunu zamanında öderdin, vadeden itibaren bir TL ödeme, icraya düş, borç katlansın bir de kamera önünde şov yap, hemşerim sende borç ödemeye niyet yok, boşuna kamuoyunu meşgul etme. Borcunu günü gününe ödeyenler akılsız bir siz akıllısınız! Şimdi yok ziraat Bankası spor klüplerinin borcunu yapılandırdı deme onu oy verdiklerine sor. Saygılarla.

Kemal
Kemal - 4 ay Önce

VEKÂLET ÜCRETİ SU ŞEKİLDE BELIRLENIR : İCRAYA VERILEN TUTAR ×15÷100!!! VARSAYALIM EGER 17BIN LIRA ISE VEKALET UCRETI 2.550 ₺ DOSYA DA SATIS ISTENMEDIYSE GENEGE KAPSAMINDA YAPILANDIRILDIGI TAKTIRDE %50 ORANINDA TAHSİL EDİLİR

Yalan
Yalan - 4 ay Önce

Haber yalan borç tutarı kadar vekalet ücreti diye birşey olmaz, haber yapıyorsunuz bari bir bilene sorun

Madem Yalam
Madem Yalam - 4 ay Önce

Çiftçi belli, hangi TKK olduğu belli, evrakları göstermiş, madem yalan o belgeleri düzenleyen TKK çıksın doğruları paylaşsın.

KAPAK OLMUŞ
KAPAK OLMUŞ @Madem Yalam - 4 ay Önce

FENA KAPAK OLDU

Söke Söke sizden bu paraları alırlar
Söke Söke sizden bu paraları alırlar - 4 ay Önce

Milletin adamı!dünya lideri! ümmetin umudu! akparti genel başkanı ve aynı anda cumhurbaşkani Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbula çalışan ve çalışacak müteahhitlere para vermeyeceğiz diyen muhalefete seslendi Söke Söke sizden bu paraları alırlar dedi. Sanki bu açıklamasıni TKK bu habere konu çiftçiler içinde geçerli kılıyor

Sivaslı çiftçi
Sivaslı çiftçi - 4 ay Önce

Tarım kredide personelin atılması en zor olan iş. Kontrolör Müfettiş ister, Müfettiş soruşturur, Teftiş kurulu tetkik eder, Disiplin kurulu sendika dahil karar alır. Merkez birliği yönetim kurulu onaylar. Ondan sonra adam atılır. Şimdi bu satılan makamların hepsimi sana düşman. Gübreyi sat ye, arpayı sat ye yerine arpa kamyonuna su doldur, çiftçi asına sahte senet yap, arabayım yakıtını çiftçinin üzerine yaz, hanımını boşa bunların hepsi Teftiş raporunda var. Sonra yandım anam.

Cifci
Cifci - 4 ay Önce

Bu ülkede yaşanacak bir hal kalmadi, Mart ayında aldığım Dap gübrenin tonu 2600 ₺ idi, bu gün sordum 6700₺ tonu dediler, şok oldum, Allah'tan korkmuyormusunuz, ne yapmaya çalışıyorsunuz.

Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Bizlere siz kendiniz birşey yapamayacak kadar fakirlesip size sermaye tohum gübre yem desteği vericez bize karın tokluğuna çalışacaksınız diyorlar sadece ve sadece lafın tamamı saf....insanlara söylenir


banner151

banner251