Ziraat Odasından Tarım Bakanlığına önemli çağrı: Çiftçiden sulama ücreti alınmasın

Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı'na kuraklığın yaşandığı illerde, üreticiden tarla sulama suyu ücretinin alınmaması için çağrı yaptı.

Ziraat Odasından Tarım Bakanlığına önemli çağrı: Çiftçiden sulama ücreti alınmasın
banner200

Ses Gazetesi'nden Emrah Dinçer'in haberine göre, Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden biri olan Aydın'da, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, tarımla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kendirlioğlu, kentte yaşanan tarımsal kuraklıktan dolayı çiftçinin daha az su isteyen tarım ürünlerinin ekimine yönelmek zorunda kaldığını söyledi. Sulama sezonunda tarım arazilerine, ne ürün ekili olduğuna bakılmaksızın en fazla iki kat su verileceğini hatırlatan Kendirlioğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı da tarla sulama suyu ücreti almayarak, çiftçiye destekte bulunmaya çağırdı.

ÖZEL BİR YILDAYIZ

Çiftçinin özellikle kuraklık nedeniyle üretim yapmakla ilgili sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Başkan Kendirlioğlu, "Devlet Su İşleri yetkilileri vasıtasıyla bakanlığımıza buradan sesleniyoruz; madem ki su kıt, su çok az, sadece bu seneye mahsus sulama parası almayın. Yani sulamada, bir nebze olsun bize katkıda bulunurlar. Bu önemli bir konu. Bir şeyin bedava olması da sıkıntı yaratıyor ama bu özel bir yıl. Hem kuraklık, hem pandemi var, hem de girdi maliyetlerimiz tavan yaptı. Böyle bir yılda devletimiz, kuraklık yaşayan illerde bunu sağlayabilir" ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 01:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Busene su parası almayın hadi fedakarlık görelim tarlayı kanal ikiye bölüyor sağ tarafı 50 TL sol tarafı 100tl her tarafı aynı olmalı (((((adalet )))))kalkı nmaaaaa partisiiii

çiftçi
çiftçi @Ali dag - 4 ay Önce

he doğru süyledın hani mazotun yarısı bizden yarı sızden diyenler ali kardeş suç bizim artık uyandık ve bitti...

banner151

banner251