Ziraat Odası Başkanlarından Ziraat Bankası'ndan çiftçi borç yapılandırma talebi

Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aktepe ve Ziraat Odası Başkanları, Ziraat Bankası yetkilileriyle görüşerek faizsiz yapılandırma konusunda istişarede bulunarak çiftçilerin taleplerini iletti.

Ziraat Odası Başkanlarından Ziraat Bankası'ndan çiftçi borç yapılandırma talebi
banner200

Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aktepe, çiftçilerin çiftçi borçlarının ertelenmesi ve kredi yapılandırmaları için Sivas Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Salih Zeki Sahna ve Sivas İl Tarım Müdürü Seyit Yıldız’la görüştü. 

Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aktepe’ye ziyarette Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek ve beraberindeki heyet eşlik etti.

KURAKLIKTAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİN BORÇ YAPILANDIRMASI GÖRÜŞÜLDÜ

Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aktepe, Sivas Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Salih Zeki Sahna ve Sivas il Tarım Müdürü Seyit Yıldız’la kuraklıkta zarar gören çiftçilerin, çiftçi borçlarının ertelenmesi ve kredilerin yapılandırılması hakkında görüştü.

Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aktepe, “Çiftçilerimiz yaşanan kuraklık ve kredi borçları nedeniyle ciddi sorunlar yaşamaktadır. Tarsim’den de gerekli desteği alamayan çiftçilerimiz, girdi maliyetlerinin de artması ile adeta borç batağına sürüklenmiştir. Bu nedenle çiftçilerimize gerekli desteklerin verilmesi için Tarım İl Müdürümüzle birlikte Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Sayın Salih Zeki Sahna ile görüşerek taleplerimizi ilettik. Çiftçilerimizin borçlarının yapılandırılması faizlerin silinerek yeniden yapılandırılmasını talep ettik. Zor günlerden geçen çiftçilerimizin, yanında olunmasını ve yaşanan sıkıntılar karşısında bu şekilde çiftçimize destek verilmesini bekliyoruz. Şu günlerde yapılacak bir çalışma çiftçilerimize can suyu olacaktır. İlgi ve desteklerinden dolayı Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Sayın Salih Zeki Sahna’ya ve Tarım İl Müdürümüz Seyit Yıldız’a teşekkür ediyorum” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 10:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 4 hafta Önce

Aferinsize savundugunuz kesim ölmüş haberiniz varmı bence kendinizin bankalara olan borcunuzun ertelenmesi yada af edilmesi için uğraşıyorsunuz gibi geldi bana önce kendinizin bankaya borcunun olmadigini ispat edin

Murat
Murat - 1 ay Önce

Kime söylediniz

Arif
Arif - 1 ay Önce

Ciftcilere hic faydası olmayan bu beleşçi Ziraat odaları kalksin artık...bunları isteyen ciftci varmi bi anket yapilsin...

Cifci
Cifci - 7 gün Önce

Türkiye bu zamlardan sonra altın yılını yaşıyor hedef 2023 cifcilerde dipsiz kuyunun içinde Allah yardımcımız olsun

banner151

banner251