Ziraat Odası Başkanından Tarım Kredi eleştirisi: Elini kaptıranın bedeni gidiyor!

TZOB Yönetim Kurulu üyesi Yunus Kılıç, TZOB'un Mayıs ayında yapılan genel kurulunda yaptığı konuşmayı 3 ay sonra sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıç, konuşmasında Tarım Kredi'nin çiftçiye yüzde 41 faizle kredi verdiğini belirterek, "Elini kaptıranın bedeni gidiyor" tepkisinde bulundu.

banner247
banner217

TZOB Yönetim Kurulu üyesi Yunus Kılıç, TZOB’un geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen genel kurulunda yaptığı konuşmada Ziraat Bankası ve Tarım Kredi’deki uygulamaları sert bir dille eleştirerek, “Tarım Kredi Kooperatifleri bizim ortak malımız değil mi? Çiftçiye yüzde 41 faizle kredi veriyor. Anadolu’da buna tefecilik derler” dedi. 

Kılıç, TZOB’un Mayıs ayında yapına genel kurulunda yaptığı konuşmayı, 3 ay sonra kendi sosyal medya hesabından paylaştı. 27 Ağustos’ta yaptığı paylaşımında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerindeki uygulamaları sert bir dille eleştiren Kılıç, Tarım Kredi Kooperatiflerini çiftçiye karşı tefecilik yapmakla suçladı. Kılıç, "Tarım Kredi hani benim ortak olduğum kooperatifti? Hani çiftçinin dostuydu? Bugün elini kaptıranın bedeni gidiyor!" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 22:55
YORUM EKLE
banner151