Ziraat Odası Başkanından önemli açıklama: Tarım Bağkur'u prim ödeme tarihleri değişti!

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, Tarım Bağkur'u prim ödeme tarihlerinin değiştiğini belirterek, bundan böyle ödemelerin aylık değil, yılda iki eşit taksit halinde yapılacağını duyurdu.

Ziraat Odası Başkanından önemli açıklama: Tarım Bağkur'u prim ödeme tarihleri değişti!
banner200

Fibhaber.com'un haberine göre, Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, 18.08.2021 tarihli ve 31572 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Tarım Bağkur prim ödemelerinde yapılan değişiklikle ilgili açıklama yaptı. Başkan Mustafa Korkmaz, “Odamıza kayıtlı çiftçilerimiz çiftçi olduklarını belgeledikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Tarım Bağkur’una dahil ediliyorlar. TZOB Genel Başkanımızın girişimleri ile aylık ödenen prim ödeme zamanları yılda iki eşit taksit olarak değişti. Genel Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

PRİMLERİNİ ÖDEYEMEYEN SAĞLIKTAN YARARLANAMIYORDU

Yılda 2 taksitte ödenmesi aylık ödeyemeyen hasat sonunu bekleyen çiftçilerimiz için bir fırsat oldu aynı zamanda primler aylık yatmadığı taktirde sağlıktan yararlanılamıyordu böylelikle iki eşit taksitte ödenmesi halinde problem yaşanmayacak. Tarım Bağkur primlerinin yüksek olduğunuda biliyoruz her seferinde de dile getiriyor ilgili Bakan ve Bürokratlarımıza bildiriyor, konuyu aktarıyoruz. İnşallah devletimiz bu konuda da çiftçilerimize bir kolaylık sağlar.

Prim ödemeleri şu şekilde gerçekleşecek; Tarım BAĞ-KUR prim ödeme zamanları değiştirildi. Yapılan değişikliğe göre;

Ocak - Haziran dönemi Bağkur primleri Temmuz ayı sonuna,

Temmuz - Aralık dönemi Bağkur primleri ise takip eden yılın Ocak ayı sonuna kadar ödenecektir.

Bu değişikliğin tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını dileriz." dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 3 ay Önce

yılda iki defa değil 5 senede bir olsa yine ödeyemem 30 bin olmuş borç

banner251