Ziraat Oda Başkanından çiftçiye karşı ne bu küstahlık?

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, çiftçi Faik Toy’dan özür dilemek yerine küstahça hakaret etmeye devam etti. Tarımdan Haberi de algı operasyonu yapmakla itham etti. 

Ziraat Oda Başkanından çiftçiye karşı ne bu küstahlık?
banner282

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, sosyal medyada çiftçiyi savunan paylaşımlarıyla dikkat çeken çiftçi Faik Toy’a ağır bir hakarette bulunarak “Cüneyt Arkınlık yapıp durma kaç paralık çiftçisin sen!” demişti. Ateş’in, Diyarbakır’da binlerce dönümlük arazisi bulunan ve geçimini çiftçilikle sağlayan Faik Toy’a yönelik bu hakareti, başta çiftçiler olmak üzere sektörde büyük tepki çekerken, Ateş’in Toy’dan özür dilemek yerine hakaret etmeye devam etmesi dikkat çekti. Çiftçiye karşı yapılan bu pervasızlığı TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'ın memleketindeki bir ziraat oda başkanının yapması da anlamlı bulunuyor. 

YAŞANAN PERVASIZLIĞI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ 

Ziraat Oda Başkanı Ateş’in çiftçiye bakış açısını ortaya koyan bu vahim durumu haberleştiren Tarımdan Haber’i de algı operasyonu yapmakla suçlaması yaşanan pervasızlığı gözler önüne serdi. 

ODA BAŞKANI MAZOTA GELEN ZAMLARI ELEŞTİREN ÇİFTÇİDEN RAHATSIZ OLDU! 

Bilindiği üzere Toy, mazota gelen zamlarla verilen destekleri karşılaştıran bir paylaşımda bulunmuş, mazot zamları karşısında çiftçiye verilen desteklerin artırılmasını talep etmişti. Toy, bu paylaşımında ziraat odalarına yönelik hiç bir eleştiride bulunmadığı halde Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Toy'un paylaşımını alıntılayarak hakeret içerikli bir cevap vermişti. 

ÖZÜR DİLEMEK YERİNE HAKARET ETMEYE DEVAM ETTİ!

Ateş, Tarımdan Haber’in facebook sayfasında haber paylaşımının altına bir açıklama yaparak, ‘Ziraat Oda Başkanından çiftçiye ağır hakaret: Kaç paralık çiftçisin!’ haberine tepki göstermesi anlamlı bulundu. Tarımdan Haber’i algı operasyonu yapmakla itham eden Ateş'in, Toy’a yönelik hakaretlerine ise devam etmesi yaşanan küstahlığı gözler önüne serdi. Toy’un çiftçi olmadığını, çiftçi yanlısı gibi gözükerek, sosyal medyada şakrabanlık yaptığını ileri süren Ateş’in bu tutumu çiftinin en önemli meslek kuruluşunun kimler tarafından yönetildiğini de ortaya koydu. 

ÇİFTÇİ DOSTU OLDUĞUNU TÜM TÜRKİYE BİLİYORMUŞ!

Ateş, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Değerli arkadaşlar Tarımdan Haber sitesi algı operasyonu mu yapıyorsunuz şahsım olarak bu haberi şiddetle kınıyorım ne kadar çifçi olduğumu çifçi dostu olduğumu tüm Türkiye’de bilirler. Bir TL ücret talep etmeden başkanlık yapıyorum. Söylediğim sözü çiftçi olmayan, çiftçi yanlısı gibi gözüken sosyal medyada şakrabanlık yapan bir şahsa söyledim çiftçilerimize selamlar.” 

MERCİMEK HASADINA GELSİN KAÇ PARALIK ÇİFTÇİ OLDUĞUMU GÖRSÜN!

Faik Toy ise yaptığı değerlendirmede Ateş’e tepki göstererek, kendisini Diyarbakır'da Haziran ayı içinde yapacağı kırmızı mercimek hasadına davet ederek, “Ziraat oda başkanı gelsin de kaç paralık çiftçi olduğumuzu yerinde görsün” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 02:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 2 ay Önce

üretici olsun olmsın üreticiyi savunan kişiyede yapılan hakaret kabul edilemiz,,,kendi durumlarını,bazı şeylerin ortayacıkmasını önlemekve gündem değiştirip köylüyü küçük görenlerin kocakarı edebiyatıyla köylüyü kandırdım sananların Allah versin cezaasını,,,

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 ay Önce

Bunlar yan gelip saltanat süren,çiftçiye prosedür zoruyla Çks verip malakadan aidat toplayanlar.Allahımız bizden aldıkları aidatları burunlarından getirsin.Haram zıkkım olsun

selim şahin
selim şahin @Tekirdağ - 2 ay Önce

bu mazot fiyatıyla tarım yapılamaz bunu ziraat odası başkanları biliyor bildikleri halde yapıyorsalar insanlara hakaret ediyorsalar ozaman körü körüne parti tutuyorlar

İsmail Kurşun
İsmail Kurşun - 2 ay Önce

Sen kaç paralık adamsın?

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 2 ay Önce

Ziraat odalarına olan hakkım haram zıkkım olsun

Necdet
Necdet - 2 ay Önce

İnsanları tanımadan, bilmeden bulundukları makamını kullanarak küçük görenler ancak kendilerini tarif eden zavallı kibirlilerdir. Teşekkürler "Tarımdan Haber" her zaman tarafsız ve çiftçi dostu olun.

Hüseyin Gül
Hüseyin Gül - 2 ay Önce

Sen kimsin kimi savunuyorsun .
Mozottan gübreden habarin varmı .sırtımızdan geçinip sırtımızdan vuruyorsun .
Yarın ekmek 8 TL olduğu zaman çifti tarlayı ekmemeye başladığı zaman kimin çifti kimin sosyete ciftici olduğu anlaşılır .

İSMAİL HAKKI ÖZKAN
İSMAİL HAKKI ÖZKAN - 2 ay Önce

ÇİFÇİNİN EN ÖNEMLİ SORUNU MAZOT ĞÜBRE YEM HÜKÜMETİMİZ BU SORUNLARA TEZ EL ATMASI LÂZIM YOKSA NE HAYVANCILIGIMIZ KALIR NEDE CİFCİMİZ KALIR SALAMLARIMLA

Reisonovaski Ercan
Reisonovaski Ercan - 2 ay Önce

Kendine gel babam. Bizide kendinide madara ettin.

Reisonovaski
Reisonovaski @Reisonovaski Ercan - 2 ay Önce

Bile ruhsatlı tabanca takmak / isim yapmak için yapıyorsun başkanlığı.
Bırakın işi çiftçilik olan yapsın başkanlığı.
Ziraat Odası başkanlarını mesleki geçmişini araştırın çiftçi olmayan / siyasi kişilikler......


banner151