Ziraat Oda Başkanından çiftçiye ağır hakaret: Kaç paralık çiftçisin!

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, sosyal medyada çiftçiyi savunan paylaşımlarıyla dikkat çeken çiftçi Faik Toy’a ağır bir hakarette bulunarak “Kaç paralık çiftçisin” dedi. Ercan Ateş’e çiftçilerden büyük tepki geldi. 

Ziraat Oda Başkanından çiftçiye ağır hakaret: Kaç paralık çiftçisin!
banner282

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy’a, Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş’ten ağır hakaret! Çiftçilik yapan ve sosyal medyada çiftçiyi savunan paylaşımları ile çiftçinin takdirini toplayan Faik Toy, dün mazot fiyatlarına yapılan zamla mazot desteğini karşılaştıran bir paylaşımda bulundu.

TOY'UN BU PAYLAŞIMI ZİRAAT ODA BAŞKANINI RAHATSIZ ETTİ!

Toy, paylaşımında, çiftçiye 1 dekar buğday üretimi için verilen mazot desteğinin 22 TL olduğunu, ancak gelen zamlarla birlikte çiftçinin bu destekle sadece 0,8 litre mazot alabildiğini belirterek, “Çiftçi evin önünde traktörü çalıştırdı tarlaya varmadan 0,8 litre bitti. Tarlada harcayacağı 8 litreyi ne ile karşılayacak?” dedi. 

DESTEK VERMEK YERİNE HAKARET ETMEYİ TERCİH ETTİ!

Faik Toy’un, mazot fiyatlarına gelen zamlardan dolayı çiftçiye verilen mazot desteğinin bir anlamı kalmadığını vurgulayan bu paylaşımdan Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş’in rahatsız olması dikkat çekti. Ateş, Ziraat Odası Başkanı olarak Faik Toy’a destek vermesi gerekirken tam aksine ‘kaç paralık çiftçisin’ diyerek hakaret etmesi manidar bulundu. 

'CÜNEYT ARKINLIK YAPIP DURMA KAÇ PARALIK ÇİFTÇİSİN!'

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Toy’un çiftinin hakkını savunan bu tweetini alıntılayarak “Faik bey böyle masa başından çiftçi savunacağım diye Cüneyt Arkınlık yapıp durma kaç paralık çiftçisin sen çiftçinin tek başkanı var oda Şemsi Bayraktar” dedi. 

DESTEK VERMESİ GEREKİRKEN ADAMDAKİ CÜRETKARLIĞA BAKIN!

Faik Toy, Ateş'e tepki göstererek, "Adamdaki cüretkarlığa bakın" dedi. Toy, "Mazot zammı ve mazot desteği için yaptığım açıklamaya verdiği cevaba bakın, destek vermesi gerekirken adamdaki cüretkarlığa bakın. Ve ne yazık ki ziraat oda başkanı olarak bana böyle bir cevap yazabiliyor." dedi. 

ÇİFTÇİDEN ZİRAAT ODA BAŞKANINA SERT TEPKİ!

Ercan Ateş’in çiftçiye bakışını ortaya koyan bu tavrına, çiftçiden büyük tepki gelirken, ziraat oda başkanının çiftçinin hakkını savunan paylaşımlardan bile rahatsız olması manidar bulundu. Çiftçiler, Faik Toy'a destek verirken, ziraat oda başkanı Ercan Ateş'e sert tepki göstermesi dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vah vah ülkem ne hallerde.
Vah vah ülkem ne hallerde. - 3 ay Önce

Bu sözü en son söyleyecek söylerken de utancından yerin dibine girecek tek merci Ziraat Odası ve başkanı.
Üyelerinin yararına kaç paralık iş yapmışlar.
Ziraat Odaları anlamsız bir şey.

Yazdıklarım eksik kalmış.
Yazdıklarım eksik kalmış. @Vah vah ülkem ne hallerde. - 3 ay Önce

Ziraat Odası dediğin yer başkan ve yöneticilerinin rahatça ruhsatlı silah alma yeri. Başka ne işe yarıyor. Bütün işleri ilçe tarım yapıyor. Devlet diyor ki biz çiftçi yi az soyduk. Size gönderiyorum iyice bir soyun soğana çevirin. Haksız mıyım.

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 3 ay Önce

Ziraat odalarına olan hakkım haram zıkkım olsun

Haşim Korkmaz
Haşim Korkmaz @Ahmet tetik - 3 ay Önce

Ziraat odalarının varlığı bile gereksizlik siyasetçileri yalama yeri

üretici
üretici @Ahmet tetik - 3 ay Önce

dünya ne hale geldi adam maşını aldığı ekmeğini yediği insana söylediği söze bak,,,gerci karekter meselesi insanın yediği kaba,,, pi,,,,,, oradnda tek rar birşeyler yemesi,,,,

adapazarın...
adapazarın... - 3 ay Önce

şemside sende gereksizsiniz devlet devlet olduğunda siz ziraat odaları lav edilecek kan emici ziraat odaları sahi siz ne iş yaparsınız.. kimsiniz nesiniz kendinizi bir bk mu sandınız..çiftçi artık eski çiftçi değil hakkını kendi arayabiliyor ses çıkarıyor..ha birde ziraat odasına oturttuğunuz memur bozuntularına söyleyin çiftçileri azarlamaya kalkıyorlar onlar çiftçinin maaşını ödediği işçidir sahipleri çiftçidir..

e.k
e.k - 3 ay Önce

Esası hizmet olmayan; toplum millet ülke yararına iş ve işlem yapmayan hiçbir kişi kurum ve kuruluşlara ülkemin tahammülü kalmamıştır.

Fettah
Fettah - 3 ay Önce

Çiftçiden parayı alıp yapıyorsunuz, ne iş yapıyorsunuz, Allah aşkına , sen çiftçiye hakaret edeceğine , aldığınız para helal mi ona bak. Sizlere bir aidat ödeyen çiftçi olarak hakkımı helal etmiyorum. Böyle efelendigi ne göre çok kazanıyorsun demekki.

Ali Aktürk
Ali Aktürk - 3 ay Önce

Ziraat odaları kadar gereksiz bir yer yok verdiğim aidat haram olsun Ziraat odaları kapatılsın hiçbir işe yaradıkları yok

Emre
Emre - 3 ay Önce

ZİRAAT ODALARI ŞİMDİYE KADAR NE YAPMIŞ NE BEKLİYORSUNUZ BUNLARDAN,CANINIZ CEHENNEME,ÇİFTÇİ OLMAZSA SİZDE OLMAZSINIZ,ÇİFTÇİ BİTTİ SİZDE BİTECEK VE ÇALIŞANLARINIZBFABRİKADA

Ali dag
Ali dag - 3 ay Önce

Laf konuştu balkabağı


banner151