Ziraat Mühendisleri Odasından çiftçinin tepkisini çeken Tarım Kredi açıklaması!

Çiftçinin ekmek tekneleri olan traktörleri ve tarım aletleri Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından haczedilirken, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi’nden manidar bir savunma geldi.

Ziraat Mühendisleri Odasından çiftçinin tepkisini çeken Tarım Kredi açıklaması!
banner282

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Murat Akbulut, Tarım Kredi Kooperatiflerinin çok yüksek faizli krediler verdiğine dair yapılan açıklamaların kurumu yıpratma çabası olduğunu belirtti. Anadoludabugun.com.tr haber sitesinden Fatih Talayhan’ın haberine göre, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Murat Akbulut, son günlerde gündemde olan çiftçi borçlarıyla ilgili olarak dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ YIPRATILIYOR!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faizden dolayı, çiftçinin kullandığı kredilerin borcunu ödeyemeyecek bir duruma gelirken Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Murat Akbulut, söz konusu bu haberlerle Tarım Kredi Kooperatiflerinin yıpratıldığını savundu. 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çok yüksek faizli krediler verdiğine dair yapılan açıklamaların kurumu yıpratma çabası olduğunu ifade eden Akbulut, “Tarım Kredi Kooperatifleri bir çiftçi kuruluşudur. Tarım Kredi ve kamu bankaları çiftçilerimize tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kredi veriyorlar. Tarım Kredi Kooperatiflerinin bu süreçte yıpratılmaya çalışıldığını düşünüyorum” dedi. 

ÇİFTÇİNİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ 

Akbulut’un bu açıklaması, yüksek faizden dolayı mağdur olan ve traktörleri haczedilen Tarım Kredi ortaklarının tepkisini çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Yeşil
Kerim Yeşil - 1 yıl Önce

Tarım Kredi kooperatifi çalışanıyım . Öncelikle yapılan yorumlardan dolayı çok üzgünüm . Dağ köyünde görev yapıyorum. Köye yem kamyonu ya da gübre kamyonu geldiğinde nüfüs yaşlı olduğu için indirecek eleman bile bulamıyorum hizmetli ile birlikte kendimde indirmek zorunda kalıyorum . Tapu’da ilçe tarımda çalışanlar öğlen araları yemek yerken ben öğlen araları köy yerinde tost bile bulamıyorum. Bizler bu kuruma kpss puanı ile atandık ama köyde ki amca ziraat bankasındaki memurun yarısı kadar bana saygı duymuyor, bizim paralarla maaşlarınız ödeniyor mantığı var . Söyleyin bizim günahımız ne ???

Rozcan
Rozcan @Kerim Yeşil - 1 yıl Önce

Tarım krediden emekli birisi olarak bugün sizlerin, dün bizlerin mücadelesi ve çalışmasını kimse küçümseyemez, laf söylememeli. Bu söyledikleriniz bizim zamanınımızda da oluyordu, vatandaşla muhatap olan sizler olduğunuzdan her olumsuzluk size yansıyor ve moralinizi bozuyor, sizler moralinizi bozmadan asil görevinize devam ediniz. Allah yardımcınız olsun, kolaylıklar diliyorum.

Burak
Burak - 1 yıl Önce

Bende çiftçi çocuğuyum her sene gübremizi mazotumuzu kooperatiften alıyoruz , bugüne kadar başımıza herhangi birşey gelmedi borcunu düzenli ödeyenler için tarım kredi bulunmaz nimet . 2 hafta önce mazot aldık babam ortak olduğu için %10 indirim yaptılar birde 5 ay sonra faizsiz ödeyeceğiz .

Yalancının
Yalancının - 1 yıl Önce

Haber yaptık deyip keyfinize göre istediğiniz yeri haber değeri yapıp YAYINLAYIN, istemediğiniz yeri yapmayın. Amaç oda başkanı değil her zamanki gibi TARIM KREDİ ‘yi yıpratmak.

Manisali
Manisali - 1 yıl Önce

Muhendis olmus ama

Tabi tabi
Tabi tabi - 1 yıl Önce

Yap yap. Odanın vazifesi o zaten

Sanmam
Sanmam @Tabi tabi - 1 yıl Önce

Bence başkan odasını yıpratıyor. Kim bilir Akepeden beklentisi nedir?

Metın
Metın - 1 yıl Önce

Sen odemıyon faız boş boş konuş

Ramazan Yılmaz
Ramazan Yılmaz - 1 yıl Önce

Ziraat bankasından 4 alıp 6. Ya 7 ye hatta 10 verdiği yalanmi madem tarım kıredi bizden yıllık aydiat kesiyor o paradan neden vermiyor sattığı ürünlerin karı nere giditor tarım kıredi toplasan yıllık 4 ay çalışır bir yıl ordaki memurlar boş yatır hemde 3 4 dtane memur maaşı kimden gidecek bunları yazık yazık israf haddinden fazla haliyle kazık da ona göre

Yıpranma
Yıpranma - 1 yıl Önce

Tarım Kredi'yi kimse yıpratamaz. Genel Müdürlük idarecileri buna izin vermezler. Bizzat kendileri yıpratırlar.


banner151