" />

Yılmaz: Türkiye Avrupa’nın en büyük tarım ülkesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tarım ve hayvancılıkla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'yi Avrupa'nın en büyük tarım ülkesi yaptıklarını kaydeden Yılmaz, “Tarım ve hayvancılıkta 2002'de 36,9 milyar TL olan tarımsal hasılayı 2017 yılında 188,7 milyar TL'ye ulaştırdık" ifadelerini kullandı.

banner247
Yılmaz: Türkiye Avrupa’nın en büyük tarım ülkesi
banner200
banner217

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığınca temmuz ayı "AK Parti Dönemi Tarım ve Hayvancılık" bülteni yayınlandı. Bültende tarım ve hayvancılıkla ilgili görüşlerini aktaran Yılmaz, AK Parti olarak tarım ve hayvancılığı her zaman için stratejik bir alan olarak gördüklerini belirterek, "Hükümetlerimiz döneminde bir taraftan tarımda yapısal dönüşümü gerçekleştirirken bir taraftan da çiftçilerimizin hem ekonomik hem de sosyal hayatlarını iyileştirici kararlar aldık. Dünyanın en kadim tarım ve hayvancılık coğrafyasına sahip olmanın bilinciyle vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıda maddelerine ulaşmasını kolaylaştırdık" ifadelerini kullandı.

TOPRAK POTANSİYELİNİ ARTIRACAĞIZ

AK Parti olarak Türkiye'nin bölgede ve küresel düzeyde tarım ve hayvancılık alanında söz sahibi olması için 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "Tarımda katma değeri yüksek, ileri teknolojiye dayalı bir üretim modelini esas alarak planlı tarım ve hayvancılık için gerekli yapısal dönüşümleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Böylece bereketli topraklarımızın verimliliğini potansiyeline ulaştırarak uluslararası rekabet gücümüzü arttıracağız."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
BOL KESEDEN ATAN KİM ÖLMÜŞ
BOL KESEDEN ATAN KİM ÖLMÜŞ - 2 yıl Önce

Ağam bizimle eyleniir herhal:)) bir sen eksiktin sen de ver fetvayı... bedenciden, sosyologdan, imamdan neyin eksik...

TARIM
TARIM - 2 yıl Önce

Sayın bakanın dili sürçmüş ithalatta Avrupa birincisiyiz demek istemiştir. Bu konuda en doğru sözü bir önceki bakan Fakı baba söyledi. Ben anlamadım bu ülke 2002 yılına kadar Tarımda kendi kendine yeten yedi ülkeden biriydik niye böyle oldu anlamadım dedi. Herkes böyle dürüst olsa keşke.

Kedidir kedi
Kedidir kedi - 2 yıl Önce

Sayın eski bakanda çok şakacı canımmmm

Birinci
Birinci - 2 yıl Önce

Bunların hepsi rüya görüyor galiba Avrupa birincisiymisiz birde tarimda,yahu bizim ülkemizde biz çiftçilerden başka çiftçimi varda onlarmı Avrupa birincisi acaba bizmi bilmiyoruz anlamadım

Helallll
Helallll - 2 yıl Önce

Herkez biliyor tarim ve hayvanciliktaki basariyi akparti nin enbasarili oldugu konu tarim ve hayvancilik oyuzden size sonuna kadar tam destek durmak yok yola devam

banner248
banner151