Yıllardır ekilmeyen tarım arazisi sahibinden izin alınarak tarıma kazandırıldı

Iğdır'da yıllardır ekilmeyen 500 dekar tarım arazisi Tuzluca Belediyesinin girişimleriyle sahiplerinden izin alınarak tarıma kazandırıldı.

Yıllardır ekilmeyen tarım arazisi sahibinden izin alınarak tarıma kazandırıldı
banner200

Tuzluca İlçemizin Aşağı Mahalle Kanlıca mevkiinde su sorunu nedeniyle atıl durumda bulunan ve sahiplerince yıllardır ekim yapılmayan yaklaşık 500 dekarlık alan Tuzluca Belediyesinin girişimleri ile sahiplerinden izin alınarak tarıma kazandırıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce de teknik destekleri ve Tuzluca Belediyesinin de çalışmaları ile su sorunu giderilerek birleştirilen ve buğday ekimi yapılan alanda hasat yapılarak Milli ekonomiye katkı sağlandı.

Gerçekleştirilen buğday hasadına Vali/Belediye Başkan V. Sayın Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, beraberindeki İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU, Tuzluca Kaymakamı Abdullah KADIOĞLU, Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin TÜRKAN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal BİRGE, Tuzluca Ziraat Odası Başkanı Mehmet ÖNER katıldılar. İl Müdürü Özkan YOLCU; “Bu projenin amacı; tarıma elverişli olan tarım arazilerinin, tarımsal üretime katılarak ülkemiz ekonomisine katkı vermesini sağlamaktır. Tuzluca Belediyemizi bu örnek çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Bakanlığımızın bizlere vermiş olduğu yetkiler dahilinde bu gibi örnek çalışmaların destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kubilay kodas
Kubilay kodas - 1 yıl Önce

Bunlar hep boş konuşuyorlar yok 100000sen köy kalanını biz verelim benim yüz bin im olsa sende istemem kendi paramla yaparım inanmayın boş aldatmaca

izzettin bozkuş
izzettin bozkuş - 1 yıl Önce

devletten Allah razi olsun devlet baba bana biraz arazi versin bende cifcilik yapiyorum ama devlet babanin hic bir imkanindan faydalanamiyorum hep tarlayi icar ediyorum ektigim urununde destegin faydalanamiyorum emegi gecen basta cumhurbaskanimiza ve tarim bakanim saygillarimi sunuyorum Allah siz den bin kere razi olsun Allaha emanet olun saygillàrimla

banner151

banner251