Yeniçağ yazarı: Bill Gates kripto para değil Trakya'da toprak alıyor!

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, köşesinde, Bill Gates’in Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın alarak Türkiye’deki toplam arazilerini 56 bin dönüme çıkardığı yazdı.

Yeniçağ yazarı: Bill Gates kripto para değil Trakya'da toprak alıyor!
banner200

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Bulut, “Bill Gates, kripto para değil, Trakya’da toprak alıyor” başlıklı yazısında, dünyanın en zenginlerinden Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın alarak Türkiye’deki toplam arazilerini 56 bin dönüme çıkardığı yazdı.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK TOPRAK AĞASI”

“Tek paranın ilk hedefi, ulusal ekonomileri çökertmektir. Hiç çökmeyecek olan ekonomik değer topraktır. Dünya ekonomisi, korona virüs kullanılarak ‘Büyük Sıfırlama’ya doğru götürülürken, Bill Gates’in bir taraftan aşı üreten kuruluşlara para yardımı yapması, diğer taraftan da ABD’nin ve dünyanın en büyük toprak ağası haline gelmesinin sebebi budur” ifadesini kullanan Bulut, yazısının devamında şunları söyledi:

“Türkiye Kanal İstanbul güzergahının iki tarafındaki toprak satışlarını konuşurken, Bill Gates’in, Edirne ve Kırklareli’nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı bildirildi. Trakya 2000 Sitesi’nin haberine göre Gates’in Türkiye’de toplam 56 bin dönüm arazi aldığı öğrenildi.

Kastamonu gazetesi, ‘Başımıza Bill Gates kuşu kondu!’ diye başlık attı.

517 BİN DÖNÜM TARIM ARAZİSİ

Öyle ya devletin yerini Bill Gates alıyor. Türkiye’de ise gençler, tarikat eğitimiyle uyutuluyor. Avusturya merkezli uluslararası petrol ve gaz şirketi OMV de Edirne ile Kırklareli’nde 6 bin dönüm tarım arazisi topladı. Haberlere göre Trakya’da en çok tarım arazisi toplayan kişi ise Fıratpen’in sahibi iş adamı Nevzat Demir oldu. Demir’in geçtiğimiz yıllarda emlakçılar aracılığıyla Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde en az 517 bin dönüm tarım arazisi aldığı belirtildi.

KÜRESEL ISINMADAN EN AZ ETKİLENECEK YERLER ARASINDA GÖSTERİLİYOR

Yalnız bu haberlerde, toprak alımları, "Edirne ve Kırklareli küresel ısınmada az etkilenecek yerler arasında gösteriliyor." diye izah ediliyor. Bill Gates'in Edirne ve Kırklareli'nden toprak almasının sebebi kurulması planlanan tek dünya devletinin merkezinin Kanal İstanbul ve etrafındaki topraklar olarak belirlenmesi olmasın? Zira her ne kadar iklim zirvesi yapsalar da küresel ısınma, şu an için bir varsayımdan hatta tasarımdan ibarettir. Bilimsel olarak doğrulanmış değildir. Yine Bill Gates öncülüğünde, küresel ısınmayı iki derece düşürmek için, atmosfere tebeşir tozu püskürtmek projesine 20 bin uçakla İsveç'te başlayacaklar ama bu konuda kimden izin aldıkları belli değildir. Kendilerini "God" yerine koyuyorlar! Türkçe "Tanrı" demedim, zira "Tanrı" kelimesinin kirletilmesine gönlüm razı gelmiyor! "Ermeni soykırımı" yaygarasını büyütmelerinin sebebi de Türkiye topraklarını yeniden ele geçirmek istemeleridir!

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiftçi
çiftçi - 5 ay Önce

deseneki yakında bilgates türkiyenın sahibi oluyorda kimsenın haberi yok..

Güçmen
Güçmen - 5 ay Önce

bilgates arazi almişken bari istanbul kanalından al hepsi katara gitmesin...

banner151

banner251