Yeni Şafak yazarı hükümetin tarım politikasını bu sözlerle eleştirdi!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan hükümetin tarım politikasına sert eleştiri. Kaplan, "Bir zamanlar tarım ülkesi olan Türkiye, dışardan büyükbaş hayvan ithal edecek duruma geldi!" dedi. 

Yeni Şafak yazarı hükümetin tarım politikasını bu sözlerle eleştirdi!
banner200
banner217

Kaplan, 'İstanbul Sözleşmesi’nden kurtulduk derken, şimdi de Gıda Kanunu Tasarısı!' başlıklı bugünkü yazısında Meclis'te görüşülen Gıda Kanunu eleştirerek, "İstanbul Sözleşmesi’nden kurtuluyoruz derken, şimdi de aynı ölçüde yıkıcı bir kanun tasarısı var Meclis’in ve komisyonlarının gündeminde: Gıda Kanunu" değerlendirmesinde bulundu. Gıda Kanununu, küresel lobilerin ulusal hükümet yapılarına sızma girişimi olarak değerlendiren Kaplan, "Sınırların ortadan kalktığı küresel bir dünyada küresel lobilerin ulusal hükümet yapılarına sızmaları artık daha kolay" tespitinde bulundu. 

Gıda Kanunu ile artık insanları kısır ve kanser yapan, insanın fıtratını bozan gıdalar hakkında konuşmak, haber yapmak, açıklamada bulunmanın suç sayılacağını ve 50 bin TL ceza ödeneceğinin altını çizen Kaplan, "Yeni Gıda Kanun Tasarısı böyle diyor! İntihar bu! Adamlar, babalarının çiftliği gibi cirit atıyorlar! Hem fıtratı hem de nesli bozacak Gıda Kanunu geri çekilmeli! Derhal, hemen ve şimdi! İstanbul Sözleşmesi’nden sonra böyle bir yasayı toplum kaldıramaz! Bunun faturası çok ağır olur hükümete! Benden uyarması.Hükümete düşense, gereğini yapması: Kanun Tasarısını geri çekmesi, bu tasarının gerisindeki lobilere postalaması! Vesselâm" dedi. 

BİR ZAMANLAR TARIM ÜLKESİYDİK ŞİMDİ BÜYÜKBAŞ HAYVAN İTHAL EDİYORUZ 

Kaplan, diğer yandan hükümetin tarım politikalarını da eleştirerek, "AK Parti hükümetleri, değişik dönemlerde çok sayıda tarım teşvik kredileri verdi. Bu teşvikler, ne kadar sağlıklı işletildi, ne işe yaradı, bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var: Bir zamanlar tarım ülkesi olan Türkiye, dışardan büyükbaş hayvan ithal edecek duruma geldi!" ifadesinde bulundu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıkıntı yok
Sıkıntı yok - 3 hafta Önce

Sorun kanun teklifinde olmayacaktır, liyakatli yönetim olmadığı takdirde uygulamasında olacaktır. Örneğin İlgili kurumun lafta milli, görüntüde ortak akıl toplantıcısı,icratta fiili hayvan ithalatçısı, hâlihazırda yüksek istişarecesi ve banka yönetim kurulu üyesi dönemin bakanının atadığı eski g.m.rü kanunda yazılı olduğu halde ensesi kalın tağşişçiyi ifşa etmedi, bu kurumun hizmet verdiği çeşitli sektörlerdeki diğer ensesi kalınların evrak takipçiliğini yaptı. Anca bir sonraki bakanın önünde ağladı. Bol mesleki ayrımcılık yaptı, ayrımcılık yaptığı ve bu zatın yetkileri başka mesleklere devrettiği sırada da mağdur edilen mesleğin her kademedeki bakanlıktaki mensupları yurtdışı göreve gitmek uğruna bu zata sessiz kaldı ve hatta bazıları yağcılık, bazıları da ispiyonculuk yaptı. Sonuç; boş damacana gibi ve de etiketlenerek kapı önüne kondu. Semer değil eser bırakacak liyakatli bürokrasi oluşturulmalıdır acilen. Sözde dava adamı, özde sermaye uşağı, meslek düşmanlarının bırak kamu yöneticiliğini, üç tane tavuğun dahi sorumluluğu verilmemelidir.

Onur Oz
Onur Oz - 3 hafta Önce

Bu adam eleştirse ne olur ya. En ufak ciddiyeti, ağırlığı yok ki

Eleştirmek bedava
Eleştirmek bedava - 3 hafta Önce

Sıkıysa git bi büyükbaş çiftliği kur.

banner151

banner251