Yalova’da bir ilk serada topraksız çilek üretilecek

Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar Altınova ilçesindeki Yalova’da ilk defa denenecek olan topraksız çilek üretimi yapılacak sera inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

banner255
Yalova’da bir ilk serada topraksız çilek üretilecek
banner200

İl Müdür Yardımcısı İrfan Sakinci ile birlikte Altınova ilçesi Karadere köyü girişindeki Altınova Çilek işletmesini ziyaret eden İl Müdürü Suat Parıldar, inşaat çalışmaları devam eden işletmenin sahibi Levent Sarılgan’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 

Levent Sarılgan Suat Parıldar’a sera alanını gezdirirken verdiği bilgide inşaat tamamlandığında 15 dekar serada topraksız çilek üretimi yapacağını, başarılı olduğu takdirde 50 dekara kadar kapasitesini artıracağını ifade etti. 4.5 milyon lira yatırımla Türkiye’nin ilk 4’ lü asma sistemli topraksız serasını kurduracağını ifade eden Sarılgan Albion ve Sabrina çeşidi çilek fideleri dikeceğini, seralar tam kapasiteye geçtiğinde tam zamanlı en az 15 kişilik istihdam sağlayacaklarını, sezonda yaklaşık 200 ton üretim yapmayı hedeflediklerini, ilerleyen yıllarda da soğuk hava deposu, kırsal turizm gibi konularda yatırımlarını genişletmeyi düşündüğünü söyledi ve İl Müdürü Suat Parıldar’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

TARIM NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ

İl Müdürü Suat Parıldar’da Levent Sarılgan’a Bakanlıklarının Kırsal Kalkınma Yatırımlarına verdiği desteklerden bahsederek bu fırsatları değerlendirmesini, kendilerinin her türlü desteğe hazır olduklarını, tarım neredeyse kendilerinin orada olduklarını ifade etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pınarbaşı
Pınarbaşı - 2 yıl Önce

Ve taciz sonucu işten çıkartılmışım Bayram öncesi oldu Bayramlaşmayı benimle böyle yaptı

banner151

banner251