Validen dikkat çeken mısır açıklaması: Çiftçi enflasyonun iki katından fazla gelir elde edecek!

Batman Valisi Hulusi Şahin, girdi maliyetlerindeki artışa değinmezken mısır eken çiftçinin bu yıl geçen yıla göre yüzde 20, 25 civarında daha yüksek bir gelir temin edeceğini belirterek, "Bu da önemli. Enflasyonun iki katından fazla bir rakamdır" dedi.

Validen dikkat çeken mısır açıklaması: Çiftçi enflasyonun iki katından fazla gelir elde edecek!
banner200

Batman merkeze bağlı Erköklü Köyü’nde mısır hasadı tarla günü etkinliği düzenlendi.Hasat etkinliğine; Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Müdürü Mehmet Gün, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Şube Müdürleri, tarım danışmanları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Batman Valisi Hulusi Şahin, "Bu sene buğdayda güzel bir rekoltemiz vardı. Mısırda da iyi bir rekolte bekliyoruz. Verim yüksek ve fiyatta fena değil. Tarım Bakanlığı’nın da son derece iyi destekleri ile beraber geçen seneki gelire oranla yüzde 20-25  civarında daha yüksek bir gelir temin edecek mısır çiftçimiz. Bu da önemli. Enflasyonun iki katından fazla bir rakamdır. Tarım çok önemli, çiftçinin yüzünün gülmesi çok daha önemli. Çiftçi gülerse bütün ülke güler. Çünkü tarım bütün sektörlerin anasıdır. Batman’da gerek buğday, gerek fıstık gerekse de mısırda çok iyi bir sene geçiriyoruz. Fiyatlarda iyi olduğu için Batman ekonomisi şuan da tarımla yürüyor. Pandemi döneminde bir çok sektörün sıkıntıda olduğu bir dönemde tarım Batman ekonomisine can suyu oldu. Sıcak para çarşıya, pazara ve esnafa dağılıyor. Çiftçimizin gülmesi inşallah çarşıya ve pazara da yansıyacak" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 22:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Çiftçi, çok para kazandı, koyacak yeri yok, bundan sonrada kazanır, inşAllah, ninnide ninni...

Alınteri
Alınteri - 1 yıl Önce

Güpre elektrik ilac toğmum mazot girdiklerinde haberi yok herhaldeiiiiiii

En büyük VALİ bizim VALİ
En büyük VALİ bizim VALİ - 1 yıl Önce

Batman’da eskiden petrol çıkardı... şimdi de doğal gaz bulundu haberleri var.... herkese bol bol gaz veriliyormuş.

Hanssan
Hanssan - 1 yıl Önce

Hangi enflasyona göre,,TÜİK ve akp enflasyonumu yoksa gerçek dolar enflasyonumu

Wahey
Wahey - 1 yıl Önce

Bu vali kendini amererikada bir vali sanmış

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Bizede söylememek düşer artık sayın valimiz busene sizin maaş ada sukadar oldu hadi gene iyisin ..kısaca herkes yaptığı işte konuşmalı omisirin fiyatı kurtarmazzz üreticiye sormalı

Batman
Batman - 1 yıl Önce

Sayın vali enflasyon gerçekten yüzde onmu

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 1 yıl Önce

Konya da kıraç tarlada hububat üretimi yapan üreticiler 3 yıldır dekardan 300 kg altında verim alıyorlar, 3 yıldır zararına üretim var. Tarsimin, bakanlığın kıraç tarlada üretim yapan üreticilere daha çok destek vermeleri ülke yararına olacaktır.


banner151

banner251