Üreticiden Tarım Bakanına dikkat çeken tepki: Bu işten anlamıyorsun büyüklük yap çekil anlayan gelsin!

Eski AK Partili başkan olan ve şimdilerde hayvancılık yapan Mehmet Sağlam, süt fiyatlarından dolayı Bakan Pakdemirli'yi eleştirerek, "Erdemlik yap, anlamıyorsun, büyüklük yap çekil anlayan gelsin" diyerek istifaya çağırdı.

Eski AK Partili başkan isyan etti: Bakan bu işten anlamıyor. Eski AK Partili başkan olan ve şimdilerde hayvancılık yapan Mehmet Sağlam, süt fiyatlarının artmamasına isyan ederek "Bakan bu işten anlamıyor" diyerek Bekir Pakdemirli'yi istifaya çağırdı.Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde hayvancılık yapan Mehmet Sağlam, sosyal medya hesabından  paylaştığı bir video ile yem fiyatları sürekli artarken süt fiyatlarının artmamasına isyan etti.

BAKAN BU İŞTEN ANLAMIYOR 

Independent Türkçe'de yer alan habere 2009-2014 yılları arasında AK Parti’den Köseli Belediye Başkanlığı yapan ve 2014’te AK Parti’den 2019 yılında da Demokrat Parti’den belediye başkan adayı olan ancak seçimleri kaybeden Sağlam,  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin hayvancılıktan anlamadığını da belirterek, “Ayıp değil. Bırakmak da bir erdemliliktir” diyerek bakanı istifaya çağırdı.

Süt fiyatları 1.5 yıldır artmazken yem fiyatlarının sürekli arttığını belirten Mehmet Sağlam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da “Sayın Cumhurbaşkanım dombra müziği ile doymuyor kurban olduğum” diye seslendi. Ürünün çiftçinin elindeyken fiyat etmediğini ancak çiftçiden çıktıktan sonra değerlendiğini belirten Sağlam, “Yazık günah değil mi?” diye konuştu. Sağlan, büyük şirketlerin borçları islinirken çiftçi borçlarının silinmediğini belirterek, "Niye? Çiftçi size oy verdiği için mi?" diye sordu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlçe Müdürü
İlçe Müdürü - 1 yıl Önce

Tarım Bakanlığı, evrak kayıt bürosu olmuş, kağıt al, kağıt ver. Eee kağıttan da süt çıkmaz, buğday çıkmaz. Bu bakanlıkta yönetememezlik sorunu var, teşkilatsal çöküntü var. Liyakat diye bişey yok. Bakan ve dört ikiz kız kardeş dediğim yardımlarının, genel müdürlerin ve diğerlerinin taşradan köyden ve köylüden ve hatta kendi teşkilatlarından haberleri yok. Yalandan brifinglerle, samimiyetsiz toplantılarla ve palavra söylemlerle çiftçinin hiç bir sorunu çözülemez. Bakanlık tepeden tırnağa revize edilmeli, personel genel müdürlüğü derhal lağvedilmelidir. Bütün çürümüşlüğün kaynağı pergemdir. Orası çaycısına varıncaya kadar kökten temizlenmelidir.

a.eker
a.eker @İlçe Müdürü - 1 yıl Önce

Katılıyorum bir de bu adamı millet vekili yaparlarsa vay halimize

tuğran
tuğran - 1 yıl Önce

tarım ve hayvancılığı bitirdiler.bundan sonrası açlık ve sefalet. Bu duruma sadece üretici değil tüm halk tepki göstermeli. Çünkü aç kalacak olan halktır. İthalatla karın doyurmaya paran yetmez

ne
ne @tuğran - 1 yıl Önce

Tkk denetçisi bakanın akrabası ve olan biteni bilmemesi imkansız. Ne yapılabiliyor,

Dolar yükselince sesin çıkmıyorsa.
Dolar yükselince sesin çıkmıyorsa. @tuğran - 1 yıl Önce

Devlet herşeyi ithal eder. Dolar yükselince ses çıkarmayan halk için sorun yoktur.

murat
murat - 1 yıl Önce

Sadece Bakana mal etmek yanlis..basiretsiz bakan yardimcilarinin hepsi derhal gorevden alinmalidir.

olmaz
olmaz @murat - 1 yıl Önce

Onlar not alıyor ve bakana iletiyor

Edirne çifçisi
Edirne çifçisi - 1 yıl Önce

Teşekkürler çifçinin derdini duyurmaya çalıştığın için

Bakanımız ve ...
Bakanımız ve ... @Edirne çifçisi - 1 yıl Önce

Bakanımız ditapla herşeyi dijital pazarlayacak.

Mehmet öncül
Mehmet öncül - 1 yıl Önce

Helal olsun başkan konuşşşş tarım bakanı gitsin tarım bakanı çiftçi rahatmiş gedirsinler luflıhlah kayaları gedirsin Sivas eski bakanı görsünler tarımı

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 1 yıl Önce

Bakan emir kulu, onun için hiçbirşey yapamaz. Emre göre hareket eder. Anladınızmı.

Gölbaşı köylü
Gölbaşı köylü - 1 yıl Önce

Ula ağam boşverin b.k yeriz herkes keyfine baksın

Ülker
Ülker - 1 yıl Önce

Bu çiftçi hayvancı kardeşimizin anlattıkları hepimizi yaşadıklarıdır.Ne olur artık bizim sesimize kulak verin yoksa bu ülke çok ağır bedeller ödeyecek