Ulusal Süt Konseyi Hazine ve Maliye Bakanının korkusuna toplanamıyor!

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, yem fiyatları sürekli zamlanırken çiğ süt fiyatlarının artırılması gerektiğini ancak Ulusal Süt Konseyi'nin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin korkusuna toplanmadığı için süt fiyatlarının artırılmadığını belirtti.

Ulusal Süt Konseyi Hazine ve Maliye Bakanının korkusuna toplanamıyor!
banner282

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla süt fiyatları hakkında bilgilendirme yaptı. 2 gün önce Ankara'da sektör toplantısına katıldığını belirten Solakoğlu, bu toplantıya katılan bütün sektör temsilcilerinin artan yem fiyatlarından dolayı çiğ süt fiyatlarının artırılmasını talep ettiğini ancak Ulusal Süt Konseyi'nin toplanmadığını belirterek, "Ulusal Süt Konseyi toplanmıyor, fiyat belirlemek istemiyor! Sebebi korku! Kimden mi? Hazine ve Maliye Bakanlığından. Hazine Bakanımız Ramazan sonuna kadar zam istemiyormuş." tepkisinde bulundu. 

1 ÇUVAL YEM 280 LİRA OLDU

Sektör toplantısının yapıldığı gün yem fiyatlarına 28 kuruş daha zam geldiğini ve ortalama 30 gün vadeli 19 prot. yem fiyatının 280 TL/çuvalın üzerine çıktığını dile getiren Solakoğlu, "Yani 1 kg yem eşittir 5.6 TL ve üzerine çıktı" dedi. 

ELEKTRİK ZAMMINA GÜBREYE SES YOK SÜTE GELİNCE ZAM YOK!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye tepki gösteren Solakoğlu, "Tamam anladım peki aynı bakan mazota zam yapmaya sesini çıkartmıyor, elektrik zammına gübreye ses yok. Süte gelince zam yok. Tamamda kardeşim eğer sadece süt fiyatı ülkeyi kurtaracaksa verelim bedava... Ülkemize canımız kurban" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakyalı
Trakyalı - 3 ay Önce

Nebatinin gözlerinin içine Bakcan gözlerindeki ışıltıyı piriltiyi gorcen laf onlar icraat yok

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 3 ay Önce

Bakanın gücü ancak çiftçiye yetiyor. Mazota, gübreye, elektrike ve yeme yapılan zamları dış güçler yapıyor. Onun için çok görmeyelim, gözlerindeki ışık kararmış görmüyor.

Çifçi
Çifçi - 3 ay Önce

Bunların alayı yalan dolan

Ep
Ep - 3 ay Önce

Bakan bey neden yeme günlük zam gelirken sesini cikartmiyorda süte gelince sesi çıkıyor ALLAH GÖRSÜN BAKAN BEYI

Huseyin turan
Huseyin turan - 3 ay Önce

Bir marketlerin önüne geçemeyen maliye bakanlığı çiftçinin emeğinin önüne geçiyor bunları çiftçi yazıyor yemin önüne neden geçemiyorsunuz emeğimizi almayınız alırsanız 2023 e az kaldı

Adalet
Adalet - 3 ay Önce

Nebati yağ orayadamı burnunu soktu

Tosun
Tosun - 3 ay Önce

Dogruyu konuşanı kimse gündeme getirmiyor sanki ortalık güllük gülüstanlık

Agah var
Agah var - 3 ay Önce

Enflasyon uçuşa geçti hiç bir önlem duydunuzmu düşürmek için ama iş süt fiyatı olunca değişiyor tüm yemlere 30 tl zam geldi çuval başına pes


banner151