TZOB’tan tarımsal desteklerden kesilen gelir vergisi iadesi ile ilgili önemli açıklama!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal desteklerden gelir vergisi kesintisi iade talep dilekçelerinin son tarihin 31 Aralık 2021 olduğunu bildirdi.

TZOB’tan tarımsal desteklerden kesilen gelir vergisi iadesi ile ilgili önemli açıklama!
banner282

Bayraktar, “2016 yılından beri olan tarımsal destek ödemelerinden kesilen gelir vergisinin iadesi için çiftçilerimizin en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar dilekçelerini eksiksiz bir biçimde doldurarak başvuruda bulunmaları gerekiyor” dedi.

HİSSELER ORANINDA İADEDEN YARARLANILABİLECEKLER 

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, başvuruya ilişkin detayları da paylaştı: “Çiftçilerimiz talep dilekçelerini internet ortamında doldurabilecekleri gibi, elden veya posta yoluyla kendilerinin seçecekleri vergi dairelerine ya da mal müdürlüklerine de verebilecekler. Ancak hak sahiplerinin mirasçıları ya da vekilleri tarafından yapılan başvurularla bu kapsamda açılmış davalardan feragat etmek suretiyle yapılan başvurulara ilişkin dilekçelerin elden ve posta yoluyla ilgili vergi dairesine verilmesi gerekiyor. Kendisine destek ödemesinde bulunulan hak sahiplerinin mirasçıları tarafından iade talebinde bulunulması halinde ise dilekçe ekine ‘mirasçılık belgesi’ ile ‘veraset ve intikal vergisi ilişik kesme belgesi’nin eklenmesi şartıyla mirasçılar, hisseleri oranında iadeden yararlanabileceklerdir.

Bayraktar, tüm bu konularda ise çiftçilere Ziraat Odalarının yardımcı olacağını da belirtti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haşim
Haşim - 5 ay Önce

Ziraat odalarında haksız yere aldığı parayı geri vermesini. Çiftçinin sırtından geçinmeyi bırakmasını bekliyoruz

Canan kiymaz
Canan kiymaz - 5 ay Önce

Bu yil gubre fiyatlari ucdu buna cozum istiyoruz Boyle gidersr kimse gubre alip dokmiyicek ben kendi adima kararliyim etrafimdakilerde ayni fikirdeler cozum istiyoruz

İbrahim yıldız
İbrahim yıldız - 5 ay Önce

Geç haber alan yada yeni haberdar olan çiftçinin yararlanması için yeni bir tarih verin aksi takdirde büyük haksızlık olur