TZOB’dan çiftçiye sus payı mı? Sera naylonu yardımı tartışmalara neden oldu!

TZOB’un çiftçiye sera naylonu yardımı yaptığı ortaya çıktı. Ancak yardımın tek bir çiftçiye yapılması ve yardım yapılan çiftçinin de sosyal medyada mağdur çiftçilerin sözcülüğünü yapan Amasyalı çiftçi Ömer Sarı olması tartışmalara neden oldu. 

TZOB’dan çiftçiye sus payı mı? Sera naylonu yardımı tartışmalara neden oldu!
banner200

TZOB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyup Elmalı, geçtiğimiz hafta TV5’de yayınlanan Emek ve Tarım programında yaptığı açıklamada sosyal medyada mağdur çiftçilerin sözcülüğünü yapan Amasyalı çiftçi Ömer Sarı’ya sera naylonu yardımının yapıldığını açıklamıştı. Ömer Sarı, bu yardımı doğrularken, “Ankara’da TZOB’u ziyaretleri sırasında ‘sera naylonlarımız patladı TZOB’u yanımızda göremiyoruz’ demiştik. Daha sonra bize dönerek sera naylonu yardımı yapılacağını söylemişlerdi. Ben de bu yardımın köydeki bütün çiftçiler için geçerli olduğunu düşünmüştüm. Ama sera naylonu yardımı sadece bana yapıldı” dedi. 

ÖMER SARI: SERA NAYLONU SUSMAM İÇİN Mİ ALINDI? 

Kendisine yapılan söz konusu bu yardımın TZOB Yönetim Kurulu üyesi Eyyup Elmalı tarafından TV5’deki programda gündeme getirilmesine tepki gösteren çiftçi Ömer Sarı, “Burada ben onlara naylon verin, para verin demedim. ‘Size yardım yapacağız’ diye teklif ettiler ben de kabul ettim. Bugünkü şartta yine kabul ederim. Ancak o kadar gariban çiftçi varken onlara yardım etmek yerine neden bu sera naylonu sadece bana yapıldı?” dedi. Sadece kendisine yapılan sera naylonu yardımının da canlı yayında gündeme getirilerek önlerine konulmasına anlam veremediğini dile getiren Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise “Ziraat Odaları Birliği Başkanlığı sizce sadece ben Ömer Sarı’ya neden sera naylonu yardımı yaptı? Acaba susmam için mi?” diye tepki gösterdi. Diğer yandan, Tarım Kredi mağduru çiftçilerin sosyal medyada sözcülüğünü yapan Ömer Sarı'nın, aynı zamanda TZOB'a yönelik eleştirileri de dikkat çekiyor. 

 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 4 ay Önce

Bizlerden aldıkları aidat paraları .hepsini yiyememisler bir kisminida sus payı için ayirmislar

banner151

banner251