TZOB Başkanı Bayraktar: Biz senin için tarladayız sen evde kal Türkiyem!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Bayraktar, vatandaşları evde kalmaya davet ederken, çiftçilerin ise gıda ihtiyacını karşılamak için büyük bir özveriyle üretmeye devam ettiğini bildirdi.

banner255
TZOB Başkanı Bayraktar: Biz senin için tarladayız sen evde kal Türkiyem!
banner200

Tüm kesimlere “evde kal” çağrısı yapılırken çiftçilerin çalışmak zorunda olduğunu vurgulayan Bayraktar, “Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte gıdaya erişimde sıkıntı yaşamıyorsak, çiftçilerimizin gösterdiği fedakarlık sayesindedir. Biz senin için tarladayız sen evde kal Türkiyem” diye konuştu.

ÜRETİCİLERE DAHA FAZLA DESTEK VERMEK TARIMSAL ÜRETİMİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ 

Beslenmenin hayati bir gereklilik olduğunu vurgulayan Bayraktar, “Çiftçilerimiz de herkes gibi endişeli ancak ülkemizin gıda ihtiyacını karşılamak için evlerinden çıkmak, tarlaya gitmek durumundalar. Üretimin aksamaması için, çiftçilerimizin sağlığı güvence altına alınmalı, acil çözüm bekleyen sorunları çözüme kavuşturulmalıdır” dedi.

COVİD-19 salgını ile mücadele edilen süreçte yeterli ve kaliteli gıdaya ulaşmanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Bayraktar şunları söyledi:

“İklim değişikliğiyle, doğal afetlerle mücadele eden dünyamız bugün ise uluslararası ölçekte etkili olan koronavirüs salgını ile savaş veriyor. Yaşanan bu gelişmeler tarımsal üretimi doğrudan etkiliyor. Diğer ülkelerden gelen, marketlerin yağmalandığı, insanların gıda stoğu yapmak için yarıştığı görüntüler tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Henüz kontrol altına alınamayan bu salgının etkisini devam ettirmesi durumunda küresel çapta bir gıda kıtlığı ile karşı karşıya kalabiliriz. Gıda güvencemizi korumak istiyorsak, üreticilerimize daha fazla destek vermek, tarımsal üretimimizi artırmak zorundayız.”

RİSK ALARAK EVİNDEN ÇIKAN VE ÜRETMEYE DEVAM EDEN ÇİFTÇİLERİMİZE BORÇLUYUZ

Koronavirüsle mücadele edebilmek için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak gerektiğini vurgulayan Bayraktar, “Bağışıklığımızın güçlü olması için yeterli ve dengeli beslenmemiz gerekiyor. Çiftçilerimiz üretemezse gıdaya erişemeyiz, bedenimizi virüslere karşı savaşta güçsüz bırakırız” diye konuştu.

Bayraktar, evlerimizden çıkmamamız gereken şu günlerde market, pazar ve manavlarda her türlü gıdanın bulunduğuna işaret ederek, “Hepimiz risk alarak evinden çıkan ve üretmeye devam eden çiftçilerimize borçluyuz” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bravo
Bravo - 1 yıl Önce

Şemsi Bayraktar, Bendevi Palandöken, Rıfat Hisarcıklıoğlu vs. bu adamları tebrik ediyorum. Çok iyi koyun güdüyor bu insanlar. Hiç yipranmiyorlar maşAllah.

Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Bu şemsiyedenen adam kendini çiftçinin temsilcisimi sanıyor

Raşit yener
Raşit yener - 1 yıl Önce

Sizin gibi avantacı kurumlar olmasa Türk tarımı çok daha iyi şeyler başaramadı.

Senol
Senol - 1 yıl Önce

Siz bizim adımıza aidat toplamadan başka, ne yaptınız, Allah aşkına da bizim adımıza konuşuyorsunuz.

Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Çile benim, masa başında bizim adımıza konuşmak sana, öylemi...

Sadık demir
Sadık demir - 1 yıl Önce

Biz çiftçiler tarladayız da.!Mazot gübre destegine el koyan DİCLE elk a.ş nerde sayın başkan

Hasan Yılmaz
Hasan Yılmaz - 1 yıl Önce

Sen sus git evinde otur eşin dostun çevren aş iş sahibi oldu artık çabalamana gerek yok hükümetin yanında pek itibarında yok hele biz çifcilerin yanında hiç yok.

Murat doğan
Murat doğan - 1 yıl Önce

Çiftçin desteklemesine el koyan tadaş nerde onuda de başkan


banner151

banner251