TZOB Başkanı Bayraktar'a çiftçi dua ediyor! Talep etti destekler ödendi!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal destek ödemelerine ilişkin çiftçinin tepkisini çeken bir açıklama yaptı. Bayraktar'ın "Tarım ve Orman Bakanlığımızdan talep ettiğimiz destekleme ödemelerine bugün başlandı" diyerek, yapılan destek ödemelerinden kendisine pay çıkarması dikkat çekti.

TZOB Başkanı Bayraktar'a çiftçi dua ediyor! Talep etti destekler ödendi!
banner200
banner217

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, dün yazılı bir açıklama yaparak, “Tarım ve Orman Bakanlığından talep ettiğimiz destekleme ödemelerine bugün başlandı” dedi. Bayraktar'ın bu açıklaması çiftçinin tepkisi çekti. Destek ödemeleri kapsamında dünden itibaren çiftçiye 1.9 milyar lira ödenmeye başlanırken, bu ödemelerin de önemli bir bölümünü 1.2 milyar lira ile 21 ile yapılan gübre ve mazot destek ödemeleri oluşturuyor. Gübre mazot destek ödemelerine Şubat ayında başlanırken, pamuk üreten illerde kayıtlarda yaşanan sorundan dolayı 21 ile bu ödemeler yapılmamıştı. Söz konusu ödemelerin zaten bugünlerde yapılması bekleniyordu. Bayraktar'ın çiftçi için mücadele ettiğini ortaya koymak için günü çoktan geçmiş ödemelerden kendisine pay çıkarması manidar bulundu. 

Bayraktar'ın yaptığı açıklamada dikkat çeken başlıklar şöyle; 

ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYORUZ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 9 bölgede 765 Ziraat Odasıyla birlikte, çiftçilerin ve tarım sektörünün sorunlarını çözüme kavuşturmak için büyük gayret gösterdiklerini bildirdi.

Bayraktar, “Acil çözüm beklediğimiz sorunlarımızı ve beklentilerimizi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ilettim. Taleplerimizden bir kısmı karşılanmaya başlandı” diye konuştu.

Bayraktar, “Tarım ve Orman Bakanlığımızdan talep ettiğimiz destekleme ödemelerine bugün başlandı. Toplamda 1 milyar 987 milyon 581 bin lira değerinde destek üreticilerimizin hesabına yatırılacak” diye konuştu.

BAKANLARLA TELEFONLA GÖRÜŞTÜM SORUN ÇÖZÜLDÜ!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, 65 yaş üzeri çiftçilerin tarlasına gidemediğini hatırlatan Bayraktar, “65 yaş üzerindeki çiftçilerimizin mağduriyetine neden olan bu sorunun çözümü için büyük gayret gösterdik. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştirdiğim telefon görüşmelerinin ardından Valilerimiz bu konuda anlayış göstermeye başladı” dedi.

ÇİFTÇİNİN KREDİ BORÇLARIYLA İLGİLİ TALEBİMİZİN DE EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞMESİNİ BEKLİYORUZ!

Bayraktar, “Çiftçilerimizin kredi borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi başta olmak üzere, Tarım Bağ-Kur prim borçları, elektrik borçları ve tarımsal sulama borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlarımıza rapor halinde ilettiğimiz taleplerimizin de en kısa sürede gerçekleşmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını ile mücadele edilen süreçte yeterli gıdaya ulaşmanın öneminin daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Bayraktar, “Halkımız evinde kalırken gıda güvencesini sağlamaya devam etmemiz için tarlada kalmak zorundayız. Çiftçilerimizi tarlada tutacak tedbirleri acilen almalı, gerekli destekleri vermeye devam etmeliyiz” diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 22:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abc
Abc - 12 ay Önce

Ziraat odaları ve tarım kredi kooperatifleri kapatılsın

ŞEMSİYESİZ BAŞKAN MİLLETLE ALAY EDİYOR!!
ŞEMSİYESİZ BAŞKAN MİLLETLE ALAY EDİYOR!! @Abc - 12 ay Önce

YARALI PARMAĞA BİR TÜRLÜ İŞEYEMEYEN BU ŞEMSİYESİ KIRIK ADAM ÇİFTÇİYLE ALENEN ALAY EDİYOR...

Mustafa kaya
Mustafa kaya - 12 ay Önce

Ziraat odaları ve tarım kredi kooperetifler kapatılsın

Ibrahim karatas
Ibrahim karatas - 12 ay Önce

Bizim dilsiz dillenmis helal olsun hagi derdimizinen ilgilenmis sasirdk cifci olarak koop ler cifciyi aglatiyor aklinami geldi cogciler konus Allah aski na yoksa sesi kesilenlerdemisin

Osman akcan
Osman akcan - 12 ay Önce

Gübre fiyatları 100 de 30 zamlı buna bir çare bulun millet üretsin

Fevzi haçimoğlu
Fevzi haçimoğlu - 12 ay Önce

Sn.bayraktar ayrıl artık o koltukta bu kadar zaman çiftçiye ne yaptın ancak çiftçiyi sömürdün yeter artık.....

Çiftçi
Çiftçi - 12 ay Önce

Sayın başkanım icralık borçlarımızı akdardinizmi sayın cumhur başkanımıza

Ahmet çeken karakuzu köyü viranşehir şanlıurfa
Ahmet çeken karakuzu köyü viranşehir şanlıurfa - 12 ay Önce

Başkan bey güzel söylüyor ama DEDAŞ BLOKE KOYMUŞ nerede ziraat odaları nerede çiftçiyi savunan davulun sesi uzaktan hoş geliyor inşAllah yetkililer duyar sesimizi iyi akşamlar

Bizim burda kesilmedi
Bizim burda kesilmedi @Ahmet çeken karakuzu köyü viranşehir şanlıurfa - 12 ay Önce

Çünkü biz her ay düzenli ödedik hatta sizin çaldıgınız elektirigin parasınıda ödedik.haram zehir zıkkım olsun

Elektrik çalmayın
Elektrik çalmayın @Ahmet çeken karakuzu köyü viranşehir şanlıurfa - 12 ay Önce

Elektrik çalanlara bloke koymak caizdir.. ÇALMA YOK ÇALMA YOK

Malatyalı
Malatyalı - 12 ay Önce

Semsi amca savol, varol... bizim yazihan oda başkanı y.k ve senin icin duvaciyiz


banner151

banner251