TÜRKTOB seçimlerinde bir ilk yaşandı! Hollandalı tohum firmasının taşeron temsilcisi seçimi kaybetti!

Türkiye tohumculuk sektörünün çatı meslek örgütü olan TÜRKTOB seçimlerinde bir ilk yaşandı. Hollandalı küresel tohum firması Bejo Zaden'in Türkiye'deki taşeron firmasının temsilcisi, TÜRKTOB seçimlerini kaybederek yönetim kuruluna giremedi.

TÜRKTOB seçimlerinde bir ilk yaşandı! Hollandalı tohum firmasının taşeron temsilcisi seçimi kaybetti!
banner200

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) 13. Olağan Genel Kurulu, 4-5 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da birlik merkezinde yapıldı. Genel Kurula, TÜRKTOB Delegelerinin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığından üst düzey yetkililer, Alt Birliklerin Yönetim Kurulu Başkan ve yöneticileri, meslek ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve davetliler katıldı.

Genel kurulda yapılan seçimlerde TÜRKTOB’un yönetim kuruluna; Savaş Akcan, Vehbi Eser, Hacı Ömer Güler, Aykut Hacıoğlu, Hurşit Nallı, Memiş Kayhan Yıldırım ve Ahmet Yılmaz seçildi. Yönetim kurulu kendi arasında yapacağı seçimle TÜRKTOB Başkanını seçecek. 

TÜRKTOB SEÇİMLERİNDE BİR İLK YAŞANDI HOLLANDALI TOHUM FİRMASININ TAŞERON FİRMA TEMSİLCİSİ YÖNETİME GİREMEDİ!

TÜRKTOB seçimlerinde bir ilk yaşanırken, Hollandalı küresel tohum firması olan Bejo Zaden'in Türkiye'deki taşeron firması olan Metgen Tohumculuğun temsilcisi Yıldıray Gençer, TÜRKTOB yönetimine seçilemedi. TSÜAB'ın, geçtiğimiz haftalarda yapılan seçimlerinde TSÜAB başkanı olan Yıldıray Gençer, TÜRKTOB Yönetimine de girerek tohumculuk sektörünün çatı kuruluşuna başkan olmak istiyordu. Ancak bütün uğraşlarına rağmen Yıldıray Gençer'in TÜRKTOB yönetim kuruluna seçilememesi dikkat çekti. Gençer'in yerien TÜRKTOB Yönetim Kurulu'na TSÜAB Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Yılmaz seçildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay DAĞ
Turgay DAĞ - 3 hafta Önce

Ne olacak bu tarım bakanlığının hali belli değil ?

Bakanın danışmanın birinin 67
Diğerinin 46 suç kaydı olan adamlar yönetiyor işte bakanlığın hali. Kim o müdür oluyor bundan sonrada tarım ve hayvancılık bitik olur tabiki ey bakan bey

Fatih Orak
Fatih Orak - 3 hafta Önce

Bu tanimlamaniz doğru değil,Hollandalı firma twmsllcisi, öbürleri neyin temsilcisi acaba...

Ciftci
Ciftci - 3 hafta Önce

Yerli ve milli

Agah var
Agah var - 3 hafta Önce

Yazık olmuş bence hollandalı firma başkan olsun bize yakışır

murat
murat - 3 hafta Önce

yetmez mi zaten yıllardır tohum sanayisini holandal ılar yönetiyor ya

banner151

banner251