Türkiye referandumda tercihini yaptı

16 Nisan referandum oylaması sonuçları, sandıkların tamamına yakının açılmasıyla birlikte belli oldu. Referanduma katılım oranı yüzde 86,5 olarak gerçekleşirken, yurt genelinde evet oyları yüzde 51.40, hayır oyları oranı ise yüzde 48.60 oldu.

banner255
Türkiye referandumda tercihini yaptı
banner200

Türkiye genelinde 48 ilde 'Evet', 33 ilde 'Hayır' oyları öndeyken, 30 büyükşehirin 13'ünde 'Evet', 17'sinde 'Hayır' önde. Hayır oy oranının en yüksek olduğu il yüzde 80,41 ile Tunceli. Evet oy oranının en yüksek olduğu il ise yüzde 81,70 ile Bayburt. 'Hayır'ın önde olduğu bölgeler Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesi olurken, 3 büyükşehirden İstanbul, İzmir ve Ankara'da 'Hayır' oyları önde çıktı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımda değişim
Tarımda değişim - 4 yıl Önce

Halkımız tercihini yaptı. Reiste artık Tarımda tercihini yapacaktır mutlaka ve bu kötü gidişe ve tarımdaki liyakatsiz yönetime dur diyecektir. Aksi halde 2023 hedeflerine ulaşılması mümkün olmayacaktır.

Milletin fedakarlığı
Milletin fedakarlığı - 4 yıl Önce

Vatana ve millete hayırlı olsun.Ancak iktidarın 15 Temmuz darbesi ve diğer ülkemize yönelik iç dış tezgahlar varken ve MHP de destek vermişken 50 yi zor geçmesi manidardır.7 Haziran seçimlerinde bu millet şikayetini bildirmişti.Lakin hala aynı hatalar tam gaz.Suriyeliler,Her alanda adaletsizlik,liyakat eksikliği-yandaşçılık-torpil vs. Vatandaşlarımızın şikayetleridir.Ayrıca yoksulu,düşkünü koruyan politikalar,gençlerin insan gibi istihdamı,çalışanın üretenin hakkının korunması elzemdir.Görüldüğü üzere verilen oylar sadece Cumhurbaşkanımızadır.Artık verilen sözler tutulmalı,fetöcüler,PKK(apo) ve diğer hainler idam edilmeli,dokunulmayan üst kademe fetö dönmelerine gereği yapılmalıdır.Adalet ve Liyakatten taviz verilmemelidir.

Acil
Acil - 4 yıl Önce

Siirt tarım İl Müdürü derhal görevden alınması

banner151

banner251