Türkiye ormancılığı konuşuluyor!

Ormancılık Genel Müdürlüğü devam eden projeler ve Ar-Ge çalışmaları başta olmak üzere "Türkiye Ormancılığının" konuşulacağı "Araştırma İhtisas Grupları Toplantısı" düzenliyor.

Türkiye ormancılığı konuşuluyor!
banner282

Bugün başlayan ve 5 gün boyunca sürecek olan toplantı açılışında konuşan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Dünyada orman kaynaklarının gitgide azalması, bu kaynakların kullanılmasında çok ince hesapların yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Ülkemiz refahının geliştirilmesi ve vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmesi için, uygulama, üniversite ve Ar-Ge birimlerimizin birlikte çalışması kaçınılmazdır. Hepimiz bu bilinç ve ahenkle çalışmak zorundayız. Sorumluluklarının bilincinde olduğunu düşündüğüm bu güzide topluluk, önümüzdeki birkaç gün içinde, ormancılık mesleği ve uygulama birimlerimiz için faydalı olacak araştırma önerilerini, sonuçlanmış projeleri ve devam eden projeleri bilimsellik, objektiflik ve rasyonellik kriterlerine göre gözden geçirerek ülkemiz ormancılığı için faydalı sonuçlar üretecektir." dedi.

Toplantıya, Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlükleri ilgili personeli, üniversitelerden ilgili akademisyenler ve diğer kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılıyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 23:07
YORUM EKLE