Türkiye 24 Haziran’da seçime gidiyor!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe'de görüştü. Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MYK üyeleri Beştepe'de görüşme sonrası açıklama yaptı.

Türkiye 24 Haziran’da seçime gidiyor!
banner200

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Değerli basın mensupları bugün, MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bahçeli ile çeşitli defalar bir araya gelerek iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alış verişinde bulunmuştuk.

Bugün de oldukça geniş yelpazede istişare ettik. Bahçeli'nin dün ifade ettiği Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimi tekliini de değerlendirme fırsatı bulduk. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette bir tarihtir. Milletimizin kahramanlığı unutulmayacaktır. 29 gece tutulan nöbetler sembol olmuştur.

Yenikapı'da yaptığımız milyonlarca vatandalın katıldığı mitingte verdiği mesajı çok net ortaya koymuştur. Nitekim 16 Nisan'da önümüzü açması ortaya çıkmıştır. Bahçeli'nin ön açması ile yönetim değişikliğini hayata geçirme fırsatı bulduk. Türkiye hala 16 Nisan'dan sonra eski diye ifade ettiğimiz sistemle yönetilmektedir. Cumhurbaşkanı ile hükümetin uyumu sayesinde sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıkları ortaya çıkıyor.

2019 Kasım seçimlerine kadar dişimizi sıkmaktan yana olmaktaydı. Suriye ve Irak merkezli yaşanan tarihi önemdeki hadiseler. Türkiye'nin belirsizlikleri bir an önce aşması gerkemektedir. Yeni yönetim sistemine geiş giderek aciliyet göstermektedir. Bahçeli'nin çağrısını yetkili kurullarla görüştük. Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu sorunlar nedeniyle olumlu yaklaştık.

Seçim konusunu ülkemizin gündeminde bir an önce çıkarmak şarttır. Seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılmasına karar verdik. Milletimize hayırlı olsun diyoruz."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı olsun taşeron
Hayırlı olsun taşeron - 4 yıl Önce

Tarım kredi taşeron kadro verilmedi seçimden seçime hatırlanıyoz bizde gereken cevap verecez.

ÖMER FETHİ GÜLER
ÖMER FETHİ GÜLER - 4 yıl Önce

BAKANLIKTA TAŞERONA KADROYU YÜZDE YÜZ HAKEDEN KİŞŞLERE VERİLMEDİ BÜGEM HAYVANCILIK GIDA KONTROL ELEKTRİK VE DAHA NİCELERİ KADRO ALAMADI VE İŞTEN CIKARAILMAK ÜZERE ZATEN HERKESE VERSELERDİ ŞÖLEN HAVASINDA KADROYA GEÇİŞ YAPARLARDI SÖZDE 1MİLYOM KİŞİYE KADRO HEPSİ YALAN ASIL ALAN 200 BİN KİŞİ GERİSİ BOŞ VE MUHALEFETİ SUSTURMA VERDİK DİYORLAR VERMWDİLER ŞİMDİDE BİZ KAPI KAPI GEZİP MUHALEFET İÇİN ÇALIŞACAĞIZ SADECE CHP NİGDE MİLLETVEKİLİ BİZİM İÇİN MÜCADELE ETTİ BİZDE ALAMASSAKTA KADRO VERDİĞİ UĞRAŞ İÇİN ONUN YANINDA OLACAĞIZ

Erken seçim vatana ihanetmidir
Erken seçim vatana ihanetmidir - 4 yıl Önce

Bu acelenin nedeni ne ola kötüye giden ekonomimi? İyi parti korkusumu?Seçimden sonra akp kazansada kaybetsede Allah milletimize yardım etsin

4b kadro
4b kadro - 4 yıl Önce

4bye kadrıovermeyenler tarihnin en buyuk yenilgisini yaşayacak

Bu bakanlığa el atın
Bu bakanlığa el atın - 4 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanım bu bakanlığa acilen el atmanız gerekiyor. Seçimlerden sonra sesimize kulak vereceğinizi biliyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun..

banner151

banner251