Toç Bir-Sen’den 'Rakamlarla Tarım Sektörü' kitabı

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) tarım sektörünün tüm paydaşlarına katkı sağlamak için ‘Rakamlarla Tarım Sektörü’ isimli bir kitap yayımladı. 

Toç Bir-Sen’den 'Rakamlarla Tarım Sektörü' kitabı
banner200

Ülke tarımına ilişkin rakamların dünü ve bugününün yer aldığı kitapta; istihdamdan enflasyona, büyümeden dış ticarete, üretim değerlerinden gıda güvenliği endeksine, tarım alanlarından hayvancılığa kadar pek çok bilgi en güncel haliyle yer alıyor. 

Kitapla ilgili bir açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, hazırladıkları bu kitap ile ülke tarımının yaşadığı değişim ve dönüşümü gözler önüne sermek istediklerini kaydederek “Rakamlarla Tarım Sektörü” adlı yayının şu an tarıma ilişkin en güncel bilgileri barındırması sebebiyle sektörde çalışan ve sektöre ilgi duyan herkesin bir başucu kitabı olacağını kaydetti.

Öztürk; “Tarım, ülke beslenmesinin sağlanması, milli gelir ve istihdama olan katkısı, sanayi sektörünün ihtiyacı olan hammaddelerin temini ve ülke kalkınmasına katkılarından dolayı ülkemiz açısından vazgeçilmez bir sektördür. Bugün tüm dünyada tarımda arzu edilen seviyeye ulaşmak için mevcut durum ve buna bağlı olarak varılması gereken hedeflerin doğru belirlenmesi giderek daha çok önem kazanmaktadır. Mevcut durumu ortaya koymanın temelinde de sağlıklı bir veri akışı ile istatistiğin önemi ortaya çıkmaktadır. 

Ülkemizde tarım sektörüne dair farklı kaynaklardan bir takım istatistiksel rakamlar sektör çalışanlarına kaynak teşkil edecek şekilde servis edilmektedir. Bizler de Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun yetkili sendikası olarak tarım alanında tutulan bazı istatistiki veriler arasından mukayese niteliğindeki öne çıkan ve önem arzeden en temel verileri sizlerle paylaşarak ülke tarımımızın yaşadığı değişim ve dönüşümü gözler önüne sermek istedik” dedi.

Öztürk, kitabın tüm Türkiye’de Tarım ve Orman İl Müdürlüklerinin yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı’na, TBMM Tarım, Orman Ve Köyişleri Komisyonu’na, Bakanlıklara ve Üniversitelerin ilgili bölümlerine de ulaştırılarak güncel bilgi ve verilere ulaşmalarının sağlanacağını kaydetti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımcı
Tarımcı - 2 yıl Önce

Kamu kurumlarında bir makama gelmek için sendikayı kullandılar. Sonuçta liyakatsız insanlar haketmedikleri yerlere gelince tarımda çöküş kaçınılmaz oldu.

Neşat SUBAŞI
Neşat SUBAŞI - 2 yıl Önce

Bu ülkede tarım ve hayvancılığı bitiren TOÇ BİR SEN sendikasına üye kurumda çalışanlarınız , kusura bakmayın FETÖ cüleri koruyan sizlersiniz şu anda, ayrıca üyeleriniz kurumda hırsızlık nasıl yapabilirimin derdinde, bırakın bu işleri hükümete bile yalan dolanla yanaşma derdindesiniz, % 70 şiniz Ak partiye oy vermedi, sendikanız şu an üç maymunu oynuyor, Antalya, Mersin ve Adana da hangi sendika üyen oy verdi, gel buraya bir bak ey komik başkan üyelerinin kime çalıştığını görürsün, Antalya da üyelerin bankamatik memurluğu yapıyor, bu nasıl vicdan utanın devleti ve hükümeti bitirdiniz, gidiin şu ülkenin başından,

sendikacı
sendikacı - 2 yıl Önce

tarımın bu hale gelmesinde en büyük veballerden biride bu sendikadır. başkanı bir dönem fetöyle itham edilmişti. hatta bu sendika aracılığıyla şimdiki iktidar ortağı olan pati çizgisindeki insanlar etkisiz hale getirilmişti. liyakatsız bir dolu insan bunların refansıyla söz sahibi oldu. tarımı kurtar ya rabbi.

Tarım Personeli
Tarım Personeli - 2 yıl Önce

Kitabın Pdf formatı elime geçti. Gerçekten çok kaliteli bir iş olmuş. Tebrikler..

hadi
hadi @Tarım Personeli - 2 yıl Önce

hadi ordan pis yalaka. biraz gerçekçi olun. ülke tarımının hali ortada be

Muhammet Fatih
Muhammet Fatih - 2 yıl Önce

Sendikanın böyle bir çalışma yapması klasik sendikacılığın dışına çıkılması bakımından önemli. Tebrikler

Tarıma Katkı
Tarıma Katkı - 2 yıl Önce

Ülke tarımına katkı sağlayacak böyle faydalı işlere devam edilmeli.

hadi ordan
hadi ordan @Tarıma Katkı - 2 yıl Önce

ülke tarımının nesine katkı sağlayacak bu fasikül?
bu sendika sadece kripto fetöcülere korunma yeri oldu. nesnel olarak kimsenin menfaatini düşünmüyorlar ve liyakat ehline zulüm yapıyorlar. Allah mahşerde soracaktır.

Cemalettin
Cemalettin - 2 yıl Önce

İnşAllah sektör adına hayırlara vesile olur.

Kemal
Kemal - 2 yıl Önce

Bu tür çalışmalar gelecek adına umut verici...

kamil
kamil @Kemal - 2 yıl Önce

yalakalık ve yalan haber ne zaman umut verir ülkeye


banner151

banner251