TMO'nun ithalat kararı ardından ziraat odası başkanından anlamlı çağrı: Aynı performansı gübrede de bekliyoruz!

TMO’nun arpa ve buğday ithalat kararının ardından Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay’dan anlamlı bir çağrı geldi. Okay, “TMO buğdaydaki istikrarı sağlamak için 400 bin/ton buğday ithal edeceğini açıkladı. Aynı performansı gübre, akaryakıt, sulama ücretleri ve tarım ilaçları içinde bir çiftçi olarak beklemek hakkımız diye düşünüyorum” dedi. 

TMO'nun ithalat kararı ardından ziraat odası başkanından anlamlı çağrı: Aynı performansı gübrede de bekliyoruz!
banner282

TMO’nun arpa ve buğday ithalat kararının ardından Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay’dan anlamlı bir çağrı geldi. Son aylarda gelen yüksek zamlardan dolayı çiftçinin girdi maliyetlerini yükselten gübre, akaryakıt, sulama ücretleri ve tarım ilaçlarıyla ilgili bir talepte bulunan Okay, bir çiftçi olarak bu girdilerde de aynı performansı beklediklerini belirtti.

BİR ÇİFTÇİ OLARAK HAKKIMIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM!

TMO, kuraklıktan dolayı hububatta iç piyasadaki fiyat artışlarını gerekçe göstererek, arpa ve buğday ithalatı kararı alırken, Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay’dan da anlamlı bir çağrı geldi. Twitter hesabında bir paylaşımda bulunan Okay, “TMO buğdaydaki istikrarı sağlamak için 400 bin/ton buğday ithal edeceğini açıkladı. Aynı performansı gübre, akaryakıt, sulama ücretleri ve tarım ilaçları içinde bir çiftçi olarak beklemek hakkımız diye düşünüyorum” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 12 ay Önce

Gübre maliyetinin yüzde 50 si devlet tarafından karşılansın.

Ali dag
Ali dag - 12 ay Önce

Sen daha çok beklersin bu adamların en iyi yaptığı şey herşeyi ithal etmek bunu anlamak için 19sene geçti hala anlamadilar bunu

Tekirdağ
Tekirdağ - 12 ay Önce

Şemsi ne yapıyor helal başkan sana o saltanat sürüyor aidatımız haram olsun onlara

Seçkin
Seçkin - 12 ay Önce

Helal başkan çok güzel söyledin

Üretici
Üretici - 12 ay Önce

İthal tabiki ihtiyac İcin yapılıp tmo da durmalı harman zamanı üreticiyi ezmemek İcin bekletip aşırı zamlanıp milletin ekmeğiyle oynatılmamalı şu anda piyasaya sürüp üreticiyi birilerine boğdurulmamalı...

Son çiftçi
Son çiftçi - 12 ay Önce

Şimdi 3000 tl üstünde bir fiyatla ithal edip 2450 ye buğday satacaklar yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum bize niye 2250 alim fiyatı açıkladınız ben artık ekmiyorum..

Ithalat bakanligi
Ithalat bakanligi - 12 ay Önce

Tarim Bakanliginin ismi ithalat bakanligi olsun. Ithalat bakanligi ucuz gubre , ucuz mazot,ucuz tohum ,ucuz yem ,ucuz tarim ilaci, ucuz hayvan ve ucuz ne varsa ithal ettsin . Ulkenin uretim yapmasina ne gerek var. Ucuz alinca tuketicide bayagi ucuza tuketiyor kanitmi tuik aylik enfilasyon 0.89 yillik 16 . Sorunlu olan uretici gubre,mazot,yem ucuzu varken pahli olani kullaniyor. Sonuc olarak ithalat bakanligi geregini yapiyor.

Babanda bakandi
Babanda bakandi - 12 ay Önce

Anap hukumeti zamaninda Ekrem Pakdemirli Cesitli bakanliklarda gorev aldi o donmdede tarim urunlerinde ithalat yaptiltiar sorun cozulmedi tuketici hep pahali tuketti. Ulkede bu gune kadar tarimin gercek sorunlari ile ilgili hicbir hukumet cozum uretemedi. Bu ulkede Tarimi bilen cozum uretecek bir bakan bulunamadi ve umutlar tukeniyor.Bakan oglu olarak hic olmassa baban nin donemini bir incele sonuc ortada Anap diye bir parti varmi hatirlayan varmi. Tarim politikalarina bak ve incele ne yapmislar ve sonuclarini goreceksin