TMO Lisanslı depolarda alıma başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) kendisine ait lisanslı depolarla hububat ve bakliyat alımına başlarken, Adıyaman'da ilk defa uygulanan lisanslı depoların fiyat farkı çiftçiyi sevindirdi.  

TMO Lisanslı depolarda alıma başladı
banner200

TMO ve TMO'ya ait lisanslı depolarda alımlar yoğun bir şekilde devam ederken Adıyaman'da ilk defa uygulanan lisanslı depoların fiyat farkı çiftçiyi sevindirdi. Konu ile ilgili açıklamadan bulunan Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Salih Şahan, Lisanslı depoların önemine değinerek, "Ürünler sağlıklı,güvenli ve sigortalı bir şekilde depolanması üreticiye finansman imkanı sunulması ve ürün ticaretinin kolaylaştırılması amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sistem sayesinde lisanslı depolara satışı yapılan hububatlarda ton başına 25 TL nakliye desteği verileceği gibi, yüzde 2 stopaj, yüzde 2 SGK ve yüzde 1 hizmet bedeli kesintisi yapılmayacaktır. Nohutlarını gerek TMO'ya ve gerekse lisanslı depolara götüren çiftçilerimiz mağduriyet yaşamamaları için muhakkak selektörden yani elekten geçirmeleri çok önemlidir" dedi.

YIĞILMALAR VE BEKLEMELER OLMUYOR

Şahan, "Çiftçilerimizin kara gün dostu Toprak Mahsulleri Ofisi'nin açılışıyla alımlar başlanmış ve yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ancak en önemlisi lisanslı depoculukla alımlara başlayan TMO çiftçimizin yüzünü güldürdü. Kahta ilçemizde bulunan ve saatte 800 ton kapasiteli lisanslı depo sayesinde yığılmalar ve beklemeler olmuyor" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 14:41
YORUM EKLE
banner151

banner251