TMO Eylül ayında ne kadar hububat satacak?

Toprak Mahsulleri Ofisi, bu yıl alım fiyatlarının düşük kalmasından dolayı çiftçiden ürün alamazken, piyasayı hububat ithal ederek dengelemeye çalışıyor. İthal edilen hububat piyasaya sürülürken, TMO Eylül ayında 800 bin ton hububatı satışa açtığını duyurdu.

TMO Eylül ayında ne kadar hububat satacak?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada, ekmeklik buğday satışlarının ton başına 2 bin 475-2 bin 525 lira peşin bedelle kanatlı hayvan besici ve yetiştiricilerine (beyaz et, yumurta gibi), un, bulgur ve bisküvi fabrikalarına yönelik başladığını ifade etti. Makarnalık buğday satışlarının ise ton başına 2 bin 550-2 bin 650 lira peşin bedelle bulgur fabrikalarına yönelik başladığını belirten Pakdemirli, şunları kaydetti:

HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

"Eylül ayında da besici ve yetiştiricilerimize ton başına 2 bin lira, yem fabrikalarına ise ton başına 2 bin 50 lira peşin bedelle arpa satışlarına devam edilecek. Arpa ve buğday satışları için başvurular, 6-15 Eylül 2021 tarihlerinde alınacak. Piyasa istatistikleri için her türlü tedbir alınmaya devam edilecektir."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2021, 22:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep yaldız
Recep yaldız - 3 hafta Önce

Bu memleketin tarımıní üreticisini yaptığı bu işten soğutun ya artık sana kimsenin ne görmeye nede konuşmana tahammülü kalmadı partili partisiz bu ülkede tarım ve hayvancılık ile uğraşan bütün kesim senin bu makamdan gittiğin günü adeta bayram günü ilan edeceğiz

Entine
Entine @Recep yaldız - 3 hafta Önce

Gün gelir dışardan bulamadınız zaman bizdede üreten kalmaz ozaman ne halt yiceniz,akp ye oy atıp tapanlar sizde Allahuekber deyip birbirinizi gırtlaklarsiniz

Yunan yapmaz
Yunan yapmaz @Recep yaldız - 3 hafta Önce

Siz akp nin yaptığını Yunan yapmaz,,ucuz gübre neden sürmediniz

Selam
Selam - 3 hafta Önce

Bakanın böyle bir açıklama yaptığını sanmıyorum. Doğru ise gübre fiyatlarından haberi yoktur, haberi yoktur bu çok vahimdir haberi varsa bunun ne anlama geldiğini ancak çiftçiler bilir.

Mükremin Karaca
Mükremin Karaca - 3 hafta Önce

Gübre ne olacak? 2500 e buğday satınca ben gübreyi nasıl alacağım? Makarnalık 3300 olmuş hala 2600 2700 e satarım diyor sayın bakan. Öldürün piyasayı çiftçi de neylerse eylesin.

Ciftci
Ciftci - 3 hafta Önce

Sanayiciye kıyak tır bunun adı. Yapabiliyorsan yem fiyatlarını dusur de gorelim

Köylü
Köylü - 3 hafta Önce

Senin yaptığın ithalat bunda çok başarılısın bu cesareti bizim girdilerdede bi zahmet göstersen işin gücün yalan şişirme laflar

Cifci
Cifci - 3 hafta Önce

Kredileri ertesiyonyz erteleyin ertenlenmiyosa çıkın erteleme yoksa çıkıp erteleme yok şeyinde biz de önümüze ona gore bakalım satacMizi satalım katacamizi katalım sulu meme veriyosunuz çifçiye adam akıllı çıkıp konusun arkadas reis ertelendi diyo nere gitsek yok iyle birsey burakin insanlarin yakasini

Talip DEMİR
Talip DEMİR - 3 hafta Önce

19 yıldır sn. RTE oy veriyordum ançak bu bakan beyin yüzünden eğer azletmezse bu bakanı bir sonraki seçimde asla ve asla oy vermeyi düşünmüyorum, yorumu sizlere bırakıyorum.

Bilal habeşi
Bilal habeşi - 3 hafta Önce

Tekbiiiir Allahuakbar


banner151

banner251