TMO'dan çiftçinin tepkisini çeken ithalat hamlesi! Hasat ortasında buğday ithal edilecek!

Hasat dönemine yaklaşılmasına rağmen Toprak Mahsulleri Ofisi buğday ithalatına devam ediyor. TMO, 30 Haziran'da başladığı buğday ithalatında 29 Nisan'da 14'üncü ihalesini yapacak.

TMO'dan çiftçinin tepkisini çeken ithalat hamlesi! Hasat ortasında buğday ithal edilecek!
banner282

Toprak Mahsulleri Ofisi, arpa buğday ithalatına devam ediyor. TMO, 30 Haziran'da başladığı buğday ithalatında 14'üncü ihaleyi 29 Nisan'da yapacak. TMO, 29 Nisan'da yapacağı ithalat ihalesi ile 480 bin ton buğday ithal edecek. İthal edilecek buğdayın ise 17 Mayıs ile 10 Ağustos arasında ülke gelmesi bekleniyor. İthal buğdayın Türkiye'ye giriş tarihinin tam hasat dönemine denk gelmesi ithalatta yeni bir tartışmayı da gündeme getirdi. 

YERLİ VE MİLLİLİĞİN TANIMI DEĞİŞMİŞ OLMALI! HASATIN ORTASINDA BUĞDAY İTHAL EDİLECEK

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, TMO'nun yapacağı buğday ithalat ihalesini twitter hesabından paylaşırken, tam hasat ortasında ithalat yapılmasına ise tepki gösterdi. Toy, şunları kaydetti: " TMO, 29/04/2022’de hem de buğday hasatına 20 gün kalmışken 480 bin ton ithal buğday ithalat ihalesisi yapacak. Buğdaylar 17 Mayıs-10 Ağustos tarihleri arasında ülkeye gelecek. Yani tam hasat ortasında, yetkililer stoklar yeterli diyordu. Yerli ve milliliğin tanımı değişmiş olmalı" 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 4 hafta Önce

bizi hiiiiiçmi hiç ilgilendirmez bizde buğdayımızı satmiyacağız tmo istediği yerden alsın onlara malımızı bedavaya verecek deyiliz kerizde deyiliz...

Personel
Personel - 4 hafta Önce

Ne millisi ne yerlisi bu kelimeleri tamamen laf olsun diye kullaniliyor. Bunlar olmayan seyleri oluyormus gibi cikip nutuk atiyorlar.. Amac milleti aldatmak.. Algi yaratmak.. . Yerliye onem verilse bugday hasat doneminde ithalat yapilirmi.. Mesele ciftcinin elindeki urunu ucuza vermesini saglamak. Cunku bunlarin derdi ciftci degil para. Ciftci o ekinleri ekerken mazot 20 tl tohum masrafi donume 150 tl gubreyi 18.000 tl den alarak atti .. Simdi bu ciftcinin elindeki urunu hakkiyla almamak icin hasatta ithalat yapiliyor.. Yazik.. mutahitlere gecis garantili kopru yol isi verin.. Ciftcinin elinde zor bela yetistirdigi urunu ucuza almak icin hasat donemi ithalat yapin.. Bu haksizlik arsi alaya ulasacaktir. Kimki ciftcinin emegini somurur iki yakasi bir araya gelmez.. Cunku ciftcilerin sahada ne cektiklerini biliyoruz.. Yapmayin ciftcilere bu haksizligi yapmayin. Allah bunun hesabini sorar.. Yerli hikayeleri anlatilarak oy devsirmek icin vatan millet sakarya edebiyati yapiliyot. Gercekler ise hasat doneminde bile ithal bugday geliyor.. Halk bunun farkinda. Hersey apacik ortada. Artik o saf ve temiz, tek derdi uretim olan ciftcide her seyin farkinda.. Elbet hesap gunu gelecek. Rabbim ciftciyi somureni hakkini yiyeni yedireni affetmesin..

banner151