TMO çeltik alım fiyatlarını revize etti işte yeni alım fiyatları!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) çeltik alım fiyatlarını revize ettiğini duyurdu.

TMO çeltik alım fiyatlarını revize etti işte yeni alım fiyatları!
banner200

TMO'dan konuyla ilgili olarak yapılacak yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Toprak Mahsulleri Ofisi, 2020 dönemi çeltik müdahale alım fiyatlarını 3 Eylül 2020 tarihinde açıklayarak alımlara başlamıştır. Gelinen noktada pandemi koşulları nedeniyle çeltik piyasasında izlenen durgunluğun önlenerek piyasanın düzenlenmesi ve TMO çeltik stoklarının güçlendirilmesi amacıyla TMO çeltik alım fiyatlarının revize edilmesi uygun görülmüştür. Bu kapsamda, 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren üreticiler ile üreticilerin ortağı olduğu kooperatif veya birliklerden yapılacak çeltik alımlarında aşağıdaki fiyatlar uygulanacaktır."

2020 DÖNEM REVİZE ÇELTİK ALIM FİYATLARI 

TMO'NUN 3 EYLÜL'DE AÇIKLADIĞI ALIM FİYATLARI İSE ŞÖYLEYDİ

2020 dönemi 55 randımanlı Baldo çeşidi çeltik alım fiyatı ton başına 4 bin 500 lira, 60 randımanlı Osmancık çeşidi çeltik alım fiyatı ton başına 3 bin 600 lira ve 65 randımanlı Luna çeşidi çeltik alım fiyatı ton başına 3 bin 200 lira olarak belirlenmişti. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 8 ay Önce

bütün ürünlerde her ay güncellen sede üreticide tüketicide korunsa tmo da görevini yapmış olsa keşke bütün üreticilerde piyasada birilerinin elinde oyuncak olmasa,,,,,,,,

Aslan
Aslan - 8 ay Önce

Celtik randıman geldi 50 eder 3000 bin revamı bu fiat

banner251