TMO arpa mısır ihalesini yaptı 19 Ocak'ta da buğday ithalatı için ihale yapacak

TMO, bugün 155 bin ton arpa ve 155 bin ton da mısır ithalatı için ihale yaptı. 19 Ocak'ta da 400 bin ton buğday ithalatı için ihale yapacak.

TMO arpa mısır ihalesini yaptı 19 Ocak'ta da buğday ithalatı için ihale yapacak
banner200
banner217

TMO, hububat ithalatına devam ediyor. TMO, bugün 155 bin ton arpa ve 155 bin ton da mısır ithalatı için ihale yaptı. 19 Ocak'ta da 400 bin ton buğday ithalatı için ihale yapacak. Hasattan sonra ilk ihalesini 25 Ağustos’ta yapan TMO, 9’uncu ihalesini bugün yaptı. Arpa ve mısır ithalatı için ihale yapan TMO, 19 Ocak’ta da 400 bin ton buğday ithalatı için ihale yapacak. 

19 OCAK'TA 400 BİN TON BUĞDAY İTHALATI İHALESİ YAPILCAK

TMO, hububat ithalatına devam ediyor. Bugün 155 bin ton arpa ve 155 bin ton mısır ithalatı için ihale yapan TMO, 19 Ocak’ta da 400 bin ton buğday ithalatı ihalesi yapacak. TMO, hasattan sonra ilk ihalesini 25 Ağustos’ta yaparken, bugünkü yapılan arpa ve mısır ithalat ihalesi 9’uncu ihalesi oldu. 19 Ocak’ta yapılacak 400 bin tonluk buğday ithalat ihalesi de Ağustos ayından sonra yapılan 10’ncu ihale olacak. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 1 hafta Önce

İthalat bakanlığı kurulsun tarım Bakanlığı'nın yükü hafifletilsin?

Cok dogru
Cok dogru - 1 hafta Önce

Yapilan bu ithalatlar tuketici fiyatlarini dusurmedigi gercek peki neden ithalat yapiliyor yem fiyatlari dusmuyor. Neden turk ciftcisi desteklenmiyor. Baska ulkenin ciftcileri destekleniyor Turk ciftcisni destekleyin daha ucuza urun uretmeyi neden denemiyorsunuz. Tarim bakani bu milletle dalga gecmeyi biraksin neymis ciftciligi masa basinda calisanlar isini birakip tarima donecekmis. Tarim bakani girdi fiyatlarindan haberi yok mazot gubre tohum ve tarim ilaclarin fiyatlarindan habersiz sanirim. Ciftci asgeri ucret kadar para kazanamiyorsa guzelbir isi olan nasil tarim yapacak.. Sezonda bugday arpa ve misir fiyatlarindan haberi varmi. Neden ciftcinin mali bu kadar degersiz.

cıfııııı
cıfııııı - 1 hafta Önce

ihracat bakanlımızı kurulmalı artıkk gecekten ihtiyac olduu

hacı
hacı - 1 hafta Önce

çifçiler bağkurlarını ödeyemıyor hastaneye gıdemıyorrr neymış kazanamıyosan bağkuru kapat ee sıgortayı nasıl yaptıcaklarr sıgortalı bı işe gır elli yasındakı admı kım alırr sısteme baakkk

ziraat mühendisi
ziraat mühendisi - 1 hafta Önce

Kamu ve özel sektörün hububat ithalatı için ödediği paralar destekleme olarak üreticilere ödenmiş olsaydı üretim patlaması olurdu.

Nuriş kocakaya
Nuriş kocakaya - 1 hafta Önce

Yürüyoruz bilinmeze doğru cucuklarimizin geleceği yok mülteci olcaz ulkemizde

banner151

banner251