TİGEM’in analiz laboratuvarı Bakanlıktan yetki aldı!

TİGEM'in kalite ve toprak analiz laboratuvarı Tarım ve Orman Bakanlığından yetki aldı. Genel Müdürlük Ar-Ge Şube Müdürlüğü bünyesinde olan laboratuvarda işletmelerden gelen toprak, bitki, sulama suyu ve yem numunelerinin analizleri ile işletmelerde üretilen hububat mahsullerinin kalite analizleri yapılarak raporlanıyor.

TİGEM’in analiz laboratuvarı Bakanlıktan yetki aldı!
banner200

TİGEM'den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımıza bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü “Yetkilendirme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından Kalite ve Toprak Analiz Laboratuvarımıza; Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarının Kuruluş, Yetki ve Denetim Genelgesi (2013/1) hükümleri doğrultusunda inceleme yapılarak belirtilen kapsamlarda yetkilendirilmesi uygun görüldü.

Genel Müdürlüğümüz Ar-Ge Şube Müdürlüğü bünyesinde olan laboratuvarımızda işletmelerimizden gelen toprak, bitki, sulama suyu ve yem numunelerinin analizleri ile işletmelerimizin üretimi hububat mahsullerinin kalite analizleri yapılarak raporlanıyor.

Toprak, bitki ve sulama suyu analizlerinin raporlanmasının resmi geçerliliğinin olması ve Kurumumuzun uygun gördüğü numunelerin analizlerinin yapılabilmesi için Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'ne; toprakta temel analizler (Kapsam 1), detaylı toprak analizleri (Kapsam 2), sulama suyu analizleri (Kapsam 3) ve bitki analizlerinden (Kapsam 4) yetkilendirilme talebinde bulunulmuştu."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 01:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Balıkçı
Balıkçı - 3 yıl Önce

TİGEM tarımın göz bebeği. Sizleri iyi gördükçe mutlu oluyorum. . İşiniz zor Allah kolaylık versin.
Sayın Ali Koç u tebrik ederim. spirulina satışı ihalesini gördüm, grurur duyulacak işler . ali koç gibi müdürüm olsun mesai 15 saat olsun

Kadir Uyarıcı
Kadir Uyarıcı - 3 yıl Önce

Şuanki özel Laboratuvarların çoğu sahte analiz yapıyor. Analizi devlete ait laboratuvar da yaptırmak lazım.

Servet bal
Servet bal - 3 yıl Önce

Bitlisten neden toprak analizi laboratuari you 100 yildir by vatana oretim yapiyoruz bizimde hakkimiz.;

ishak başer
ishak başer @Servet bal - 3 yıl Önce

servet bal bey ankaraya gönderin analizlerinizi yapalım. Zaten iş yok güç yok.

Fatma isik
Fatma isik - 3 yıl Önce

Labratuvari kim kurdu birde onu araştırın

banner151

banner251