Teknik raporda çiftçi haklı çıktı yazlık yerine kışlık arpa tohumu satmışlar!

Dörtdivan’da Tarım Kredi Kooperatifi tarafından üreticilere kışlık arpa verildiği ve üreticilerin mağdur olduğunu iddiasının ardından Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nün olaya el koyması üzerine yapılan teknik incelemenin sonucu belli oldu.

Teknik raporda çiftçi haklı çıktı yazlık yerine kışlık arpa tohumu satmışlar!
banner200
banner217

Edinilen bilgiye göre, bazı çiftçiler tarlalarına ekmek üzere Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi’nden arpa tohumu satın aldılar. Satın aldıkları arpayı tarlalarına eken çiftçiler Temmuz Ayı geldiği halde arpaların büyümemesinden şüphelenerek Dörtdivan İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurdular. İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin araştırmalarının ardından arpaların kışlık arpa olduğu ve bundan dolayı büyümediği anlaşıldı. Arpaların kışlık arpa olmasının anlaşılmasının ardından olaya el koyan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu raporlarda üretici haklı bulundu.

Bolugundem.com'un haberine göre, hazırlanan bu teknik rapor çiftçilerin elini güçlendirirken, üreticilerin yapması gereken iki seçenek olduğu belirtildi. Çiftçiler uzman görüşü doğrultusunda toplu bir şekilde gidip Tarım Kredi Kooperatifi ile mağduriyetlerinin giderilmesi için görüşmeleri gerekiyor. Eğer görüşmeden sonuç alınamaz ise ivedi bir şekilde Gerede Adliyesine toplu ya da bireysel dilekçe ile müracaat ederek hukuki bir süreç başlatabilecekleri belirtildi. Teknik rapora istinaden Tarım Kredi Kooperatifi hem mahkeme masraflarını karşılamak hem de üreticilerin mağduriyetlerini gidermek durumunda kalacaktır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 10:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bursalı
Bursalı - 1 hafta Önce

Sevgili kardeşlerim dostlarım bu kuruma emek vermiş yıllarını heba etmiş bizler herşeyi gördük tattık ama adaletsizliğe alışamadık değil mi ? Bakın daha önce burada yazdılar tayin için yemek yediler hamam da terlediler falan filan (doğru mu? vebali yazanlara)..... . Ne değişti kim ne yaptı ?? Ankara Eyice düşünmedi mi bu işleri böyle yarım bırakırsak YAVUZ olmaz diye... YAVUZA sıra gelsinnnn

ererer
ererer - 1 hafta Önce

Kılıçdaroğlu senden bahsetti site...

banner151

banner251