Tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'si düşürüldü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'sinin yüzde 8'e düşürüldüğünü kaydetti.

Tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'si düşürüldü!
banner282

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'sinin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldüğünü kaydetti. Erdoğan, elektrikteki KDV indiriminin meskenler için de geçerliği olduğunu vurguladı.

TARIMSAL SULAMADA KULLANILAN ELEKTRİĞİN KDV'Sİ YÜZDE 8'E DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR

Erdoğan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "Son kabine toplantımızda kamuoyuna duyurduğumuz elektrik tarifelerindeki yeni düzenlemeyi netleştirdik. Meskenler ile tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV'si yüzde 8'e düşürülmüştür. Ayrıca meskenlerdeki düşük tarife sınırı da günlük 8 kilovat saate, aylık 240 kilovat saate yükseltilmiştir. Faturalarda net yüzde 8 yüzde 14 oranında indirim sağlanmış olmaktadır"

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ: ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımızdan üreticilerimize müjde... Tarımsal sulamada kullanılan elektiriğin KDV'si yüzde 8'e düşürüldü. Hayırlı olsun" dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2022, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE
EMRE - 3 ay Önce

İSTERSEN KDV 'Yİ SIFIR ( 0 ) YAP EKECEK ÇİFTÇİMİ KALDI,İLLERİ GEZ BAKALIM NE KADAR EKİLİ YER GÖREBİLECEKSİNİZ,NE DEMİŞTİ BAKAN ,PARAMIZ VARKİ İTHAL EDİYORUZ,YANİ EKME,BİÇME İŞİNE GEREK YOK.

Çiftçi dostu
Çiftçi dostu - 3 ay Önce

Tarımsal sulamada 150 bin olan fatura kdv düşüşüyle beraber 10 bin'i bile bulmuyor kepçeyle zam yapıp kaşıkla geri alıyorlar

Nusret albayrak
Nusret albayrak - 3 ay Önce

Sn. Reisicumhurum bu ülkenin tarım , hayvancılık ve doğal varlıklarının korunması, kötüye gitmemesi için tek yapılacak iş boğaźına kadar pisliğe kömülmüs, ticari mantıkla tarım bakanlığı yapan bakan ve ekibini yok et otomatikmen tarım ve hayvancılık ülkede düzelecektir. Bakanlıkta yolsuzluk, hırsızlık yapmayan kim varsa bakan hepsini kızağa çekti. Sizler boşuna uğraşıyorsunuz adamcağız bu işlerin hocasıymış sizlerede konuşarak zatıalinizi iyi yanıltıyor. Üretime yönelik bir tane yatırım projesini sizlere sunsun, ben ülke vatandaşlığından çıkarım. Adamın işi sizleri yanıltmak ve halka yalan söylemek. Zararı size veriyor sn. Reisicumhurum.

boş
boş @Nusret albayrak - 3 ay Önce

Bakanlıkta yolsuzluk, hırsızlık yapmayan kim varsa bakan hepsini kızağa çekti Adamın işi sizleri yanıltmak ve halka yalan söylemek.diyorsunuzda Bundan önceki bakan ve ekibide aynı şeyi yapmadımı ?

Ahmet tetik
Ahmet tetik - 3 ay Önce

Sulamayı mazotla yapanlar ne yapacak

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Sayın reis.tarım ve hayvancılık politikası yerlerde sürünüyor.Sanırım sizlere kral çıplak diyen bir çocuk lazım.sadece kendiniz aracısız bir şekilde takip edin ülkenin halini ve sektörlerini.

Vurun abalıya.
Vurun abalıya. - 3 ay Önce

İsterseniz sıfırlayın. Ne uygulayan ne uygulatan kadro yok maalesef.
Herkes olmuş Ali kıran Baş kesen. Makam sahipleri makamına yapışmış bırakmıyor. Para sahipleri de yolunda.

Alişir
Alişir - 3 ay Önce

Sayın bakanım . MAZOT ve Gübrede kayda değer bir indirim bekliyoruz

Aspi
Aspi - 3 ay Önce

KDV neden düşürüyorsun zammı geri al bu sene 120000tl ödedim %10 düşürsen ne olur hiç değilse devlet kaybetmesin şirkete bindir bunları onlarda taşın altına elini koysun